Jump to content
Fane

Probleme aparute in urma board upgradeului

Recommended Posts

Fane    22

Salut, sper ca acest topic sa se incadreze unde trebuie. 

Pentru o perioada, iPhoneforum a mers perfect in tandem cu tapatalk. Dar, din pacate, in aceasta seara, dau sa intru pe tapatalk si vad ca sunt de-logat de pe forum. Atunci cand dau sa introduc informatiile necesare, sunt intampinat de acest pop-up:

IMG_0009.PNG

Am urmat pasii din regulament cu privire la log-in dar degeaba.

Ar fi super daca acest lucru s-ar putea rezolva, deoarece e deranjant.

Multumesc anticipat pentru timpul acordat citirii acestei postari. :)

Shteff    301

Stim problema, Tapatalk trebuie sa lanseze aplicatia care sa si functioneze.

In alta ordine de idei, si eu si Marius am aprecia daca nu ai mai incerca sa te loghezi in Admin Pannel. Nici cu userul tau, nici cu al meu, nici cu al lui Marius. Multumim anticipat.

Fane    22

Ok, scuze, nu se va mai repeta. :blush:

mau    507

@Fane te ții de prostii, iar?

Vezi ca mi-am pus obrazul, chiar dacă ajungi la acel user de administrator, o sa-l folosești pentru scurt timp și vei riscă probleme de natura penală. 

Fane    22

Scuze din nou pentru asta.

Promit ca nu se mai intampla.

Shteff    301

Tapatalk up and running

T I B E R I U    466

Incerc acum ...

E Ok, merge! Multumim!

• Like 1

mau    507

Confirm și la mn :) uraaa!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

• Like 1

Fane    22

Este ok.

In schimb, atunci cand incerc sa postez un raspuns in subforumul "Subiecte Active", imi apare urmatoarea eroare:

20524151_1402997603115759_458419916_o.jpg

Fane    22

Eu zic ca ar fi OK sa avem o spatiere intre campurile de la profil si optiunea selectata:

Captură de ecran din 2017.08.03 la 12.30.03.png

Adica, in loc de "iGadget:iPhone 6" sa fie "iGadget: iPhone 6".

Nu e ceva major, dar cred ca ar arata mai bine.

Pe langa asta, chestia cu cele doua rankuri ( grupa principala si cea secundara) afisate deodata ar trebui reparata. Adica, la profil, sa fie afisata doar grupa principala. Eticheta incercuita cu rosu ar trebui sa dispara:

Captură de ecran din 2017.08.03 la 12.33.25.png

@mau, sper sa nu te superi ca te-am dat ca exemplu. :D

Edited by Fane

mau    507

La mn e un pic diferit, rank e doctor, și  Member title e umblator. 

Member title e automodificabil din setările tale, mie-mi place asta, majoritatea forumurilor îl au  

a stai: ca am și moderator de 2ori :))) pomi de Craciun

Fane    22

Nu @mau, la altceva ma refer:

La profilul tau spre exemplu, apare rank-ul de moderator cat si cel de Doctor.

Eu am propus sa fie scos de la vedere rank-ul secundar ( in cazul tau cel de Doctor) si sa fie vizibil numai cel principal, adica cel de moderator ( cum era inainte dealtfel).

Edited by Fane

mau    507

Da, după m-am prins, eu nici nu-l vedem pe cel de sub poza de profil. :)
Suntem cam pomi de Crăciun.

Urmează să schimbăm tot datorită ipb4

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

• Like 1

Fane    22

Buna comparatia :))

Daca mai gasesc ceva in neregula postez aici, poate ajuta la ceva. :)

Shteff    301

@mau, la tine si la mine si la Mod/Admin apare asa, pentru ca moderatorii si adminii au poza aia frumoasa la Moderator/admin. Daca scot poza aia, ramai numai cu Moerator scris albastru, si Adminii cu rosu, si aia e.

Nu ma deranjeaza in nici un fel, facem cum credeti ca e mai bine, si mai aerisit.

Iar aia cu Incepator, Membru, Utilizator Avansat, Doctor etc, sunt Ranks. Adica dupa un numar de postari, ajungi sa treci de la un rank la altul. Daca nu-i bine asa, il scoatem si pe ala de nu se vede. Din pacate, Membru este si un Rank, si un Group Name, deci va aparea de doua ori Membru, odata la Group Name, cel scris sub avatar, odata la Rank, cel de deasupra avatarului. In locul Ranks, putem folosi un numar de punctulete, care evident, creste cu numarul de postari.

Lucian H.    187

Părerea mea este că scrisul acela de la moderator şi admin este original si arată bine. Personal, nu mă deranjează nimic din ceea ce este acum, dar dacă se votează o schimbare, mă supun.

• Like 1

Fane    22

@Shteff cred ca e mai OK asa, forumul are acum un look mai clean. Chiar imi place cum arata. Felicitari inca o data! :)

• Like 1

Fane    22

Am mai observat ceva dubios: Atunci cand incerci sa iti pui cover photo la profil, nu prea te lasa cu nicio imagine. Acea restrictie e prea mica. Nu credeti ca ar trebui marita, sau, automat,  sa fie adaptata poza originala la dimensiunea ceruta? Sper sa ma fi exprimat corect :D

L.E: Ciudat, acum nu mai am optiunea de a pune un cover photo.

Edited by Fane

mau    507

exista la profil, in dreapta ta sus ai optiunea de a alege cover si repozitionare imagine dupa save.

Le: vezi acum la mine, mi-am setat cu succes, fara eroare.

Fane    22

Acum mi-a aparut acel buton, mai devreme nu il aveam.
Nu exista posibilitatea sa nu il fi vazut deoarece am conturi si pe alte forumuri bazate pe ipb 4 si le stiu bine optiunile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Shteff    301

Userii sub un anumit rang nu au dreptul de a pune imaginea aia. Ajungem si acolo, dupa umila mea parere nu este un capat de tara. Mai grav este ca Tapatalk este iar intr-un picior, si caut sa-l rezolv. Ieri am facut update la 4.2.2., probabil de acolo incurcaturile.

Domnu Stefan, aici nu suntem pe alte forumuri, aici esti pe iPhoneForum, care se administreaza si se seteaza asa cum credem ca e bine. Si, asa cum am fost acuzati (si eu si Marius), pe baza de nepotisme, pile si mai ales spagi grase. Suntem amandoi bogati de nu stim ce sa facem cu banii, si asta numai din forumul asta...

Fane    22

Ai fost funny mai sus :))

Nu am zis nimic Shteff de rau, voiam doar sa exclud faza ca nu as fi stiut de unde sa fi activat functia cu pricina ( de aceea am facut referirea la alte forumuri).

Mi-am cerut scuze pe privat, dar o mai fac odata si public pentru toate incidentele provocate de mine in trecut, de aceea mi-am facut si un user nou, pentru a incerca sa repar belelele mele din trecut.

Oricum nici nu indraznesc sa va iau la rost sau chestii de genu ( nici vorba sa va fi acuzat de chestiile de mai sus), am indicat chestiile astea deoarece m-am gandit ca poate ajuta la ceva.

Sent from my iPhone using Tapatalk