Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Incarcare iphone 6 doar dupa deschidere

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 OFFLINE   Sorina

Sorina

Incepator

• Membru
  • 1 posts
    • Time Online: 36m 31s
  • iGadget:iPhone 6
  • Versiune iOS:10.3.1
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 13 June 2017 - 09:48 PM

Buna seara,

Am un iphone 6 luat la mana a doua pe care l-am incarcat cu un cablu care nu era original timp de 3 luni, timp in care imi aparea ca accesoriul nu este suportat si se oprea din incarcat, pana cand   telefonul nu s-a mai incarcat deloc.

Am fost cu el la service si mi-au zis ca de vina este cablul, mi-am luat cablu original la prima incarcare a fost perfect dar apoi nu se mai incarca tot timpul. Daca il conectez la incarcator nu se incarca, insa am observat ca daca inchid telefonul, il conectez la incarcator si apoi il deschid se incarca si nu mai am probleme pana la urmatoarea incarcare.

Se poate sa fie mufa de vina ? am incercat sa misc cablul in timp ce telefonul e la incarcat dar nu s-a deconectat deloc.

Daca ii fac hard reset este posibil sa mearga?

• 1

#2 OFFLINE   yOCrik

yOCrik

Incepator

• Membru
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 29m 42s
  • iGadget:iPhone 6s Plus, iPad Air 2, iPod Shuffle
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 15 June 2017 - 01:01 AM

Buna seara,

Am un iphone 6 luat la mana a doua pe care l-am incarcat cu un cablu care nu era original timp de 3 luni, timp in care imi aparea ca accesoriul nu este suportat si se oprea din incarcat, pana cand telefonul nu s-a mai incarcat deloc.
Am fost cu el la service si mi-au zis ca de vina este cablul, mi-am luat cablu original la prima incarcare a fost perfect dar apoi nu se mai incarca tot timpul. Daca il conectez la incarcator nu se incarca, insa am observat ca daca inchid telefonul, il conectez la incarcator si apoi il deschid se incarca si nu mai am probleme pana la urmatoarea incarcare.
Se poate sa fie mufa de vina ? am incercat sa misc cablul in timp ce telefonul e la incarcat dar nu s-a deconectat deloc.
Daca ii fac hard reset este posibil sa mearga?

Esti sigura ca cel de al 2-lea cablu este original?
Verifica vizual sa nu ai mizerie in interiorul mufei sau pe lamele... poti incerca sa stergi cu un betisor de ureche cu spirt (inchizi telu inainte)

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum: