Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Probleme display iPhone 6S

iphone 6S praf in display probleme iphone 6S

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   mywrc

mywrc

Incepator

• Membru
  • 6 posts
    • Time Online: 11h 37m 13s
  • iGadget:iPhone 6, iPhone 6s
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
Neutral

Posted 23 August 2016 - 02:33 PM

Buna ziua si bine v-am gasit ! :smiley-ashamed005:  

folosesc iPhone de la 3G pana la actualul model .. In iarna trecuta am achizitionat un telefon ( I6S white ) la care am ceva probleme cu display-ul ... Mai exact mad.pngintra praf in display ( adica intre sticla si display-ul propriuzis ... Problema este ca am fost aproape in fiecare luna la garantie cu el si s-a rezolvat cat de profi au putut baietii ( din punctul meu de vedere , cei de la iStyle PRO sunt niste baieti super intelegatori ) problema este ca deja incep sa imi pierd rabdarea cu terminalul si ma gandesc sa renunt la el ... au cam pierdut din calitate pe drum cei de la Apple . 
Telefonul a fost schimbat in ianuarie si februarie de 2x ( cu un terminal nou ) problema este ca dupa ce am reusit sa verific seriile am constatat ca sunt din acelasi lot ( data a fabricatiei ) iar de 3x au schimbat display-ul cu unul nou ( tot pe motiv de garantie ) ... Problema este ca oricate ar schimba ( in materie de display ) se tot aduna dupa 20-30 zile praf in coltul din stanga sus . Va voi anexa o poza orientativa luata dupa internet sa vedeti despre ce este vorba .. Sunt curios daca a mai patit cineva asa ceva ?frown.png pentru ca nu sunt singurul ( forumul official al Apple este plin de problema asta ) .
Problema este din ce am citit este intalnita si la iPhone 6S Plus .. Nu voi atasa link catre alt forum ( official Apple ) ... dar sunt sigur ca puteti cauta pe google .
PS. Particulele de praf se vad foarte bine pe fond alb . confused.png
Sotia are acelasi model , dar nu a avut probleme cu el ... si nici nu cred ca va avea . wink.png

Attached Files

• Attached File  111.jpg   21.6KB   18 downloads

• 0

#2 OFFLINE   iCalin

iCalin

 Lover

• VIP
  • 917 posts
    • Time Online: 14d 3h 20m 59s
  • iGadget:iPhone 6s, Apple Watch Series 1
  • Versiune iOS:10.1
  • Mac:MacBook Air
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
  • Interests:Apple&Beats
Excellent

Posted 24 August 2016 - 06:44 PM

Eu am 2 6s, fabricate in luna august 2015( deci inainte sa apara oficial) si nu am astfel de probleme. Mai du-te odata sa il schimbi, si daca nici a 3 oara nu se rezolva poti cere banii inapoi

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Edited by iCalin, 24 August 2016 - 06:44 PM.

• 0

#3 OFFLINE   mywrc

mywrc

Incepator

• Membru
  • 6 posts
  • Operator:
Neutral

Posted 24 August 2016 - 06:47 PM

Acum este la service la iStyle si se va inlocui terminanul ... Sa vedem ce si cum se va comporta ... Ideea este ca sunt ceva probleme pe forumul lor legat de aceeasi chestie ... Eram curios daca a mai intalnit cineva problema asta ... Sau pur si simplu din neglijenta nu au observat ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#4 OFFLINE   T I B E R I U

T I B E R I U

SuperUser

• Moderator
  • 4,408 posts
    • Time Online: 99d 7h 7m 13s
  • iGadget:iPhone 6s, iPhone 6s Plus
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Interests:IT

Donator

Excellent

Posted 24 August 2016 - 08:28 PM

Eu nu am intalnit asa ceva si am avut de-a lungul timpului multe terminale iphone in casa (de pe vremea iPhone 3G) si nu am intalnit sau auzit de aceasta problema, cu atat mai mult ca fiind una uzuala ...

Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk ...
  • 0

Regulament intern forum                                                                                                             Daca esti convins ca postul meu ti-a fost folositor nu ezita sa il votezi rep_up.png !

#5 OFFLINE   mywrc

mywrc

Incepator

• Membru
  • 6 posts
  • Operator:
Neutral

Posted 24 August 2016 - 08:31 PM

Este uzuala ... La 6S ... Daca erai atent la ce am scris ... E forumul Apple oficial plin ... Nu stiu pe ce criterii dar ... Sunt terminale pe piata care au aceasta peoblema ... Eu am 2 terminale in casa ... Eu si sotia ... Eu am probleme , ea nu ... Chestia este ca al meu este luat sin romania ... Iar al ei din Apple store din Spania ... Data fabricatiei este aceasi dupa ce am putut identifica din serial ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#6 OFFLINE   T I B E R I U

T I B E R I U

SuperUser

• Moderator
  • 4,408 posts
    • Time Online: 99d 7h 7m 13s
  • iGadget:iPhone 6s, iPhone 6s Plus
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Interests:IT

Donator

Excellent

Posted 24 August 2016 - 08:46 PM

Ecranul la 6S si 6S plus este lipit sus si jos (fata de iphone 6 de ex.) si este putin probabil sa intre praf in conditii de folosire normala. Nu stiu cum il protejezi sau cum il exploatezi, nu stiu daca exista mult praf in zona in care stai, dar daca intra praf poate fi un defect de fabricatie (rar) sau de exploatare neconforma (nu ne pasa de el, l-am indoit putin etc.).
Daca e la iStyle ti-l vor inlocui, sper sa ai noroc de data asta ...

Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk ...
  • 0

Regulament intern forum                                                                                                             Daca esti convins ca postul meu ti-a fost folositor nu ezita sa il votezi rep_up.png !

Also tagged with one or more of these keywords: iphone 6S, praf in display, probleme iphone 6S

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum: