Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Iphone 5s recorder

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   Andrei21

Andrei21

Incepator

• Membru
  • 2 posts
    • Time Online: 27m
  • iGadget:iPhone 5s
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
Neutral

Posted 02 July 2016 - 08:26 PM

Salut! Recent am cumparat un iphone 5s si as vrea sa va intreb 2 lucruri.E cumparat second hand si nu ii merge senzorul de amprenta persoana a spus ca e din cauza soft-ului ca i-a dat update la 9.3.1 si de atunci nu mai merge si vroiam sa va intreb daca la urmatorul update o sa mearga.Al 2 lucru care as vrea sa va intreb este daca cunoasteti o aplicatie de tip spy.Mentionez ca este iphonul meu cu contul meu de icloud.Nu m-ar interesa sa vad locatia sau sa inregistrez convorbiri sau mesaje.SIngurul lucru care sunt interesat daca se pot stoca parolele pentru facebook mesenger si sa ruleze in stealth.As vrea doar parolele sau conversatile de pe facebook si daca se poate cele de pe wap.Va multumesc mult as vrea sa fie gratuit daca se poate.

• 0

#2 OFFLINE   T I B E R I U

T I B E R I U

SuperUser

• Moderator
  • 4,408 posts
  • iGadget:iPhone 6s, iPhone 6s Plus
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
  • Interests:IT
Excellent

Posted 02 July 2016 - 08:45 PM

Amprenta nu merge din doua motive: ori este schimbat butonul home ori este schimbata placa de baza. Din cauza softului nu am auzit inca. 

De curiozitate, ai acelasi IMEI pe spatele telefonului si in soft?

• 0

Regulament intern forum                                                                                                             Daca esti convins ca postul meu ti-a fost folositor nu ezita sa il votezi rep_up.png !

#3 OFFLINE   Andrei21

Andrei21

Incepator

• Membru
  • 2 posts
    • Time Online: 99d 7h 7m 13s
  • Operator:
  • Jailbreak:Da

Donator

Neutral

Posted 02 July 2016 - 08:48 PM

Este un iphone nou... nu prea stiu sa ma uit unde scrie imei-ul .... Asa mi-a zis persoana respectiva eu cand am cumparat iphonul pe multi am auzit ca se plang de  amprenta din cauza soft-ului  dar nu stiu daca este adevarat .Oricum amprenta nu conteaza asa mult eram mai curios la aplicatia aceea....

• 0

#4 OFFLINE   iPMaryan

iPMaryan

Incepator

• Membru
  • 14 posts
  • Operator:
Neutral

Posted 02 July 2016 - 09:48 PM

Andrei21 urmeaza pasii pe care trebuie sa faci pentru verifica IMEI-ul.
1. uite-te pe carcasa in spate al telefonului tau, tine minte ultimile 4-7 cifre daca reusesti.
2. Configurari > General > Informatii > si ruleaza in sus cu degetul. Acum ca ai ajuns aici, i-a zi seamana cu acel de pe carcasa?

Sent from my XT1068 using Tapatalk
  • 0

#5 OFFLINE   Stefan CH

Stefan CH

Apple-addicted

• Banned
  • 1,821 posts
    • Time Online: 1d 3h 40m 59s
  • iGadget:iPhone 6
  • Versiune iOS:10.3.1
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Interests:Apple in general
Excellent

Posted 04 July 2016 - 08:24 AM

Daca atunci cand mergi sa la sectiunea Touch ID si parole si dai sa creezi o noua amprenta nu merge, generand o eroare de genul: "Touch ID nu a putut fi configurat acum, reincercati mai tarziu", sigur ai inlocuita ori placa ori butonul.
Daca nu iti da acea eroare la creearea amprentei, poti incerca de pe calculator prin iTunes un restore.
Ps: Cand efectuezi un restore, parola de deblocare si find my iphone trebuie neaparat dezactivate.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
  • 0

Before asking something, RTFM! For real!   :D

In caz ca postarea mea te-a ajutat, te invit sa apesi butonul cu sagetica verde.  ;)

Aici ai blog-ul meu dedicat Apple si IT-ului  :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum: