Jump to content
Stefan CH

(SUGESTIE) Rank de beta tester.

Recommended Posts

Cu totii stim ca apple lanseaza beta-uri din abundenta.

Am o propunere: Cativa useri ai forumului (inclusiv eu,de vreme ce vin cu ideea :D ) sa se angajeze sa testeze beta-uri si sa le fie atribuit rank de developer/tester beta.

Astept pareri la aceasta idee.Stima! :)

• Upvote 1

Si care-i beneficiul?

Si eu testez si scriu la sectiunea dedicata.

Cred ca rank-urile sunt suficiente asa cum sunt

Am mai vazut si pe alte forumuri treaba asta,era doar o idee,cumva sa se remarce cei care testeaza beta-uri.

• Upvote 1

Te remarci si fara rank

Putem pune rank de beta tester, dar de angajat, forumul nu angajeaza. Este o chestie oarecum benevola. Sa se faca e cam complicat, vino cu o idee concreta, cu planul pana la capat. Nu putem adauga in plus un camp, si-asa profilul este foarte incarcat. Ce pot face la profil, este ca in loc de Jailbreak sa scriu "Beta Tester". Dar si aia sunt de doua feluri, public beta tester, si developer care are acces la beta...

Ce faci cu cei care sunt moderatori/VIP/Admini etc si sunt si beta testeri? Aia cum ii diferentiezi? Asta daca pui statutul in loc de VIP/Mod etc.

Aici m-ai incurcat,nu am ce zice

Ma refeream ca sa fie rank beta tester gen cum e VIP,membru avansat,etc.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk.

Edited by Stef@n
  • Upvote 1

Da, si care sunt VIP? Ii faci Beta testeri si nu mai sunt VIP. Intelegi cum functioneaza? Eu trebuie sa aleg un grup. Grupurile din care eu am de ales, sunt Membru, VIP, Moderator, Admin etc. Si odata cu grupul ales, vin si privilegiile in cazul moderatorilor sau adminilor. La fel si la VIP, are acces la Lounge. Daca aleg Beta Tester, nu-i o problema pentru cei care sunt Membru sau Membru Avansat, dar ce fac cu restul?

:)

• Upvote 1

Care-i treaba cu beta testeri atâta vreme cât poate fi oricine? Si cum testam noi ca sunteți beta testeri? Mergem pe încredere?

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk ...

• Upvote 1

Aveti dreptate,ii incurcata treaba.Chiar nu aveam de unde sa stiu ca sunt atatea piedici.

Va multumesc pentru pareri. :D

• Upvote 1

Si noi multumim pentru idee, chiar daca nu s-a materializat. Poate la urmatoarea...

Sent from my iPhone using Tapatalk

O mica intrebare.

Ce este mai exact un membru V.I.P si cum se poate obtine acest statut?

• Upvote 1

Membrul VIP are acces la Lounge, si parca poti edita ceva pe la profil (ma uit cand pot si-ti zic exact). Datorita postarilor utile bla bla bla, esti si tu VIP. A contribuit si ideea adusa, chiar daca nu s-a materializat. Enjoy.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Multumesc frumos. :D

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.