Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Call redirection

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Preda Mihai

Preda Mihai

Incepator

• Membru
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 42m
  • iGadget:iPhone 6s
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
Neutral

Posted 20 December 2015 - 08:53 PM

Salut! Am si eu o nelamurire si tin sa imi cer scuze daca nu sunt in sectia corespunzatoare. Am un iPhone 6s si vreau sa stiu unde pot gasi optiunea pentru redirectionare apel in momentul cand nu am semnal pe el. 

De exemplu sunt plecat, ajung intr-o zona fara semnal si oarecum astept un apel important. Apelul sa fie automat redirectionat pe un alt numar de telefon. Va multumesc!

• 0

#2 OFFLINE   andreic

andreic

Expert

• Moderator
  • 1,855 posts
  • iGadget:iPhone 6s, iPhone 7 Plus, iPad Pro
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Excellent

Posted 20 December 2015 - 11:13 PM

Settings->Phone->Call Forwarding-> scrii numarul catre care doresti redirectionarea si bifezi ce doresti de acolo
  • 0

#3 OFFLINE   Preda Mihai

Preda Mihai

Incepator

• Membru
  • 4 posts
    • Time Online: 34d 21h 41s
  • Operator:

Donator

Neutral

Posted 22 December 2015 - 04:29 PM

Dupa ce intru la call forwarding si scriu numarul, dupa nu imi mai apare nicio optiune de ales. Ar trebui? Adica dupa introducerea numarului de telefon pur si simplu daca optiunea e activata apelul va fi redirectionat la numarul adaugat. Insa eu doresc ca apelul sa fie redirectionat numai daca nu am semnal la telefon sau daca telefonul este inchis.

• 0

#4 OFFLINE   RaduD

RaduD

Utilizator avansat

• Membru
  • 613 posts
  • iGadget:iPhone 6s, iPod Nano
  • Mac:MacBook Air
  • Apple TV:Apple TV 3G
  • Operator:
  • Interests:cars
    smartphones
    gadgets
Excellent

Posted 22 December 2015 - 05:26 PM

Daca la un moment dat nu mai ai semnal, telefonul nu se mai conecteaza la retea, serverele operatorului sau la orice altceva, asa ca nu mai poate face nicio modificare la starea lui fata de retea.

Ce vrei tu se poate face doar din serverele de retea si nu cred ca aceasta facilitate este disponibila clientilor.

• 0

IPhone 5S-16 GB

No JB, IOS up to date, ORANGE 4G

#5 OFFLINE   Preda Mihai

Preda Mihai

Incepator

• Membru
  • 4 posts
    • Time Online: 15d 9h 16s
  • Operator:

Donator

Neutral

Posted 22 December 2015 - 06:15 PM

Tata are un allview si are optiune acolo la call forwarding unde are mai multe optiuni.. sunt vreo 4 cred, pe care la iPhone nu le-am gasit si de asta eram nelamurit.

• 0

#6 OFFLINE   andreic

andreic

Expert

• Moderator
  • 1,855 posts
  • iGadget:iPhone 6s, iPhone 7 Plus, iPad Pro
  • Versiune iOS:10.2.1
  • Operator:
Excellent

Posted 22 December 2015 - 06:56 PM

Asa este. Androidul are optiuni manuale. Poti seta, sa raspunda cand e ocupat, in afara ariei, etc. La iphone poti seta doar forward total.
Am gresit eu in primul post. Interesandu-ma doar un forward totsl nu m-am mai uitat daca sunt si alte optiuni
  • 0

#7 OFFLINE   Preda Mihai

Preda Mihai

Incepator

• Membru
  • 4 posts
    • Time Online: 34d 21h 41s
  • Operator:

Donator

Neutral

Posted 22 December 2015 - 08:18 PM

Deci pe iOs nu se poate. Ma gandeam ca poate este vreo aplicatie sau un siretlic :P

• 0

#8 OFFLINE   andreihey

andreihey

Utilizator avansat

• Membru
  • 967 posts
  • iGadget:iPhone 7, iPad Air 2
  • Versiune iOS:10.1
  • Mac:MacBook Retina
  • Apple TV:Apple TV 4G
  • Operator:
Excellent

Posted 22 December 2015 - 09:51 PM

Un siretlic este sa pui cartela ta intr-un nokia, de ex, sa faci setarile de redirijare apeluri si gata. Setarile iti vor ramane stabilite pe cartela sim, in centrala.

Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0

#9 OFFLINE   Luna

Luna

Membru

• Membru
  • 147 posts
    • Time Online: 90d 13h 37m 43s
  • iGadget:iPhone 4

Donator

Neutral

Posted 27 December 2015 - 12:10 PM

Wrong, se poate si de pe iphone. Folositi aceste coduri de pe iphone indiferent de reteaua in care sunteti:

Serviciul Redirectionarea Apelurilor iti ofera posibilitatea sa redirectionezi apelurile primite catre orice numar de telefon fix sau mobil sau catre propria casuta vocala, in urmatoarele situatii:
- cand nu poti raspunde: **61*numarul de telefon catre care se face redirectionarea#
- cand telefonul suna ocupat: **67* numarul de telefon catre care se face redirectionarea#
- cand telefonul este inchis sau in afara ariei de acoperire: **62* numarul de telefon catre care se face redirectionarea#
- neconditionat, pentru toate apelurile primite: **21* numarul de telefon catre care se face redirectionarea#
Dezactivarea tuturor redirectionarilor, inclusiv a redirectionarilor catre un alt numar de telefon se realizeaza prin tastarea urmatorului cod: ##002# si tasta de apelare, direct de la telefonul mobil.

http://telekomro.cus...tionari-apeluri
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum:

var vglnk = { api_url: '//api.viglink.com/api', key: '14575895c5fb95a2e760cacea1f53e23' }; (function(d, t) { var s = d.createElement(t); s.type = 'text/javascript'; s.async = true; s.src = ('https:' == document.location.protocol ? vglnk.api_url : '//cdn.viglink.com/api') + '/vglnk.js'; var r = d.getElementsByTagName(t)[0]; r.parentNode.insertBefore(s, r); }(document, 'script')); ->