Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Backup

• This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   vvx

vvx

Incepator

• Membru
  • 40 posts
    • Time Online: 23h 12m 1s
  • iGadget:iPhone 6
  • Mac:iMac, Mac Pro
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
  • Interests:
Neutral

Posted 28 October 2015 - 06:14 PM

Salutari. Mi-a fost adusa la cunostinta o speta si am o mare nelamurire, ma gandesc ca ma poate ajuta cineva cu o parere. Ideea este urmatoarea, un prieten, si-a facut backup la iPhone pe laptop. Intre timp, peste 6 luni, a dat laptopul mai departe, unei cunostinte. Apoi si-a adus aminte, ca a sters iTunes din laptop, insa nu crede ca a fost completa dezinstalarea si banuieste ca ar fi ramas backup-ul lui, in memorie. Acum, persoana respectiva, daca instaleaza iTunes, o sa dea peste backup-ul lui? Si daca da, poate face restore acelui backup pe un telefon nou? Spre exemplu, sa spunem ca backup-ul apartine unui iphone 5, iar persoana ce are acum laptopul in posesie, are un iphone 5, il seteaza ca device nou, apoi il introduce in iTunes si da restore acelui backup existent. O sa poata avea acces la agenda telefonica, mail-uri, poze si conversatiile de pe whatsapp? Prietenul meu, imi spune ca da, eu, ma indoiesc, pentru ca este putin probabil ca teoreticul iphone 5 sa aiba aceeasi versiune de soft, insa, prin absurd vorbind, sa aiba aceeasi versiune de soft, sa fie resetat, cu functia Find my iPhone oprita, se poate efectua restore-ul ? Ori este necesar ca device-ul sa fie acelasi de pe care s-a facut backup, ca ulterior sa se poata face restore? Astept cu interes parerile voastre ! 

• 0
Apa trece, pietrele mai stai !

#2 OFFLINE   andreic

andreic

Expert

• Moderator
  • 1,757 posts
  • iGadget:iPhone 6s, iPad Air
  • Versiune iOS:10.1
  • Operator:
Excellent

Posted 28 October 2015 - 06:28 PM

Nu, are nevoie de contul initial
  • 0

#3 OFFLINE   vvx

vvx

Incepator

• Membru
  • 40 posts
    • Time Online: 33d 17h 44m 41s
  • Operator:
  • Interests:

Donator

Neutral

Posted 28 October 2015 - 07:23 PM

Well, nu prea, pentru ca mi-a spus ca a incercat un experiment, ce-i drept cu telefoanele din dotare, a facut backup in pc al unui iPhone 6 gold, apoi a resetat un iPhone 6 space grey, nu s-a logat cu contul de iCloud, apoi a conectat device-ul la iTunes si a facut restore la backup ! A functionat, singurul moment in care i-a cerut contul de iCloud, a fost atunci cand trebuia sa puna aplicatiile inapoi, in rest, a avut acces la contacte, poze si mailuri. Repet, vorbim de un restore facut din pc/laptop, nu din iCloud, un este normal sa-ti ceara username si parola. 

Edited by vvx, 28 October 2015 - 07:23 PM.

• 0

#4 OFFLINE   vvx

vvx

Incepator

• Membru
  • 40 posts
  • Operator:
  • Interests:
Neutral

Posted 02 November 2015 - 11:38 AM

Bun, se pare ca nu stie nimeni nimic in legatura cu acest subiect, s-a rezolvat intre timp cu backup-ul respectiv, multumesc ! Se poate inchide topicul ! 

• 0

#5 OFFLINE   logaritm

logaritm

Incepator

• Membru
  • 70 posts
  • iGadget:iPhone 5
  • Operator:
Neutral