Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
* * * * * 1 votes

Apple a lansat iPhone 6S , 6 Plus S , iPad Pro , Apple TV cu tvOS , WatchOS 2.0

iphone 6s iphone 6 plus s ipad pro apple tv watchos tvos keynote

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 ONLINE   mau

mau

Umblător

• Moderator
  • 7,201 posts
    • Time Online: 84d 2h 37m 49s
  • iGadget:iPhone 7, Apple Watch Series 1
  • Versiune iOS:10.3.1
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu

Donator

Excellent

Posted 09 September 2015 - 11:22 PM

Apple a lansat in aceasta seara noi modele de iDevice-uri:

• WatchOS 2.0
  • iPad Pro
  • Apple TV cu tvOS
  • iPhone 6S
  • iPhone 6 Plus S

Voi detalia mai jos noutatile in ordinea lansarii. - Keynote disponibil aici pe orice system de operare.

Noi moduri de personalizare a Apple Watch in versiunea WatchOS 2.0 , noi aplicatii native pe ceasul Apple, o noua functie disponibila Nightstand mode ( mod noptiera ) 

Nightstand.jpg

WatchOS 2.0 are acum un asistent personal mult mai inteligent, Hey Siri ! 

siriwo.jpg

WatchOS 2.0 poate fi protejat cu functia de Blocare la activare ( ActivationLock ). 

alwo.jpg

Dar sa nu uitam noile oportunitati deschise de Apple pentru dezvoltatorii de aplicatii disponibile pe WatchOS 2.0 

Noul iPad Pro va fi disponibil in magazine incepand cu luna Noiembrie, noul iPad Pro are un display gigant de 12.9", multi dintre noi se intreaba de ce Apple a facut acesta alegere, raspunsul ar fi "pentru ca e necesar un ecran mai mare in rezolvarea task-urilor zilnice".

Pe scurt noul iPad Pro are un retina display de 12.9" cu 5.6 milioane de megapixeli, aceasta fiind cea mai mare rezolutie de pana acum pe un iOS device. Pe noul ecran de 12.9" poti face orice vrei, editari video 4K, prezentari profesionale, poti viziona filme intr-un mod cinema placut, incepand cu acest device, cred ca era laptopurilor apune pentru aceia din noi ce folosesc laptopul pentru task-urilor zilnice, ajutat de generatia a treia a procesorului A9X cu o arhitectura pe 64biti, ne va face sa simtit diferenta dintre iPad Air 2 care va fi de 1.8 mai mica de cea a noului iPad Pro.

Dar dimensiunile mari vor fi compensate de greutate acestuia, de doar 1.57 pounds, asta insemna 712 grame si 6.9 mm grosime, asta datorita noi generatii de aluminiu folosite in aviatie face din iPad Pro un gigant aparat rezistent la socuri usoare, nu va bazati pe faptul ca retina display e la fel de rezistenta ca si carcasa acestuia, daca il scapati ori loviti pe spate va fi ok, probabil il veti zgaraia doar, insa mare atentie la display, schimbarea acestuia va fi mult mai scumpa ca la iPad Air 2 indiferenta daca va fi facuta intr-un service autorizat Apple sau unul de cartier dedicat Apple.

iPad Pro are patru difuzare, ce va amplifica si crea un mod placut de a viziona filme, prezentari dar nu si muzica, poate daca il conectam la un sistem hi-fi sau ceva asemanator.

Autonomia de 10h va fi mai mult decat ok, noua camera de 8MP iSight va crea poze instant de calitate superioara, iPad Pro foloseste o conexiune wifi 802.11ac whit MIMO si una GSM LTE de pana la 150 Mpbs, asta insa va depinde si de operatorii gsm.

Noul Touch ID prezent atat pe generatia S iPhone cat si pe iPad Pro va procesa mult mai rapid citirea amprentei.

iPad Pro are acum si un nou SmartCover, care defapt e o tastatura inteligenta, Smart Keyboard. Apple promite usurita cu care va fi folosita aceasta impreuna cu noul iPad Pro. Smart Keyboard se conecteaza la iPad Pro printr-un mod revolutionar Smart Connector, acesta sistem de conectarea e atat pentru schimbul de date dintre tastatura si iPad Pro cat si alimentarea tastaturii, printr-un sistem magnetic. Destul de inteligent si facil. 

Smart Keyboard pentru iPad Pro poate fi achizionat si ulterior la pretul de 149$

Apple Pencil pentru iPad Pro, care pare a fi arma secreta a celor de la Apple, va costa 99$ acest stilou digital va fi extrem de util, in desen si notite, dar va ajuta la exersarea scrisului de mana pe care multi dintre noi, ce au terminat scoala, nustiu cat de mult il mai folosesc. Pencil va avea o autonomie de pana la 3 luni si va putea fi incarcat cu un simplu cablu lightning.

iPad Pro va costa $799 varianta Wif de 32GB , $949 cea Wifi de 128GB, iar varianta Wifi + Cellular se pare ca va fi doar de 128GB si va costa $1079. In Romania probabil costul va fi de aproximativ aceeasi dar in Euro la care se va adauga si TVA-ul de 24% ( asteptam 2016 pentru a scadea la 20% cum a promis Ponta ) + 50 Euro care va fi profitul revanzatorului.

Captură de ecran din 2015.09.09 la 20.48.29.png

Noul Apple TV ma va face sa uit de functia Smart TV, da stiu multi dintre noi imi vor spune de noile Android TV, am testat unul si in afara de nervi nu mi-a creat alta senzatie, la noul Apple TV am vazut altceva, usurinta prin care poate fi folosit. Normal doar de un produs Apple. 

Apple TV 4 are un nou sistem de operare, tvOS e acel sistem de operare pe care il vreau in TV meu, rapid simplu si precis datorita noi telecomenzi inteligente Apple, Siri Remote. Noul sistem de operare va permite dezvoltatorilor sa-si porteze atat aplicatiile deja disponibile pe iDevice-uri dar si crearea de noi aplicatii utile pentru noul Apple TV. Iar acest Smart Remote ma face sa-mi amintesc de vechiul Wii de care am fost foarte incantat atunci cand a fost lansat, cred ca voi simti aceeasi senzatie si acum, sa-i uram bun venit si il asteptam cat mai repede in Romania.

Apple TV 4 va putea fi achizionat la $149 pentru varianta cu 32GB spatiu de stocare sau $199 pentru cea de 64GB. 

Captură de ecran din 2015.09.09 la 21.25.02.png

• iPhone 6S
  • iPhone 6 Plus S

The next generation of Multi‑Touch.

Noua generatie S a iPhone-ului, iPhone 6S si iPhone 6 Plus S confirmat toate cele speculate pana acum, au o noua tehnologie multi-touch, 3D Touch, o camera de 12 MP ce filmeaza 4K si o noua functie Live Photo. Camera FaceTime are si ea 5 MP - noua generatie de Self-uri va fi una Acelasi aluminiu folosit pentru carcasa iPad-ului Pro va fi folosita si pentru generatia S a iPhone-ului de 4,7" cat si pentru cea Plus de 5,5", deci iPhone 6S si iPhone 6 Plus S va fi mult mai rezistent dar si aprope imposibil de indoit la socuri mecanice de o gravitate medie promite Apple.

Touch ID 2 va fi prezent si pe noua generatie S a iPhone-ului, eu sunt multumit si de prima generatie prezent pe iPhone 5S :-) asta nu va face decat sa ma surprinda. Avem o conexiune mult mai stabila si rapida datorita conexiuni Wifi & LTE diposibile si pe iPad Pro, Wifi 802.11ac whit MIMO si una GSM LTE de pana la 150 Mpbs. 

Asa cum ne-a obisnuit Apple preturile vor fi aceleasi ca si acum 1 an, insa lipseste varianta de 32GB

iPhone 6S si iPhone 6S Plus vor fi lansate in 25 Septembrie de catre compania Apple in 10 tari ( Australia, Canada, China, Franta, Germania, Hong Kong, Japonia, Noua Zeelanda, Puerto Rico, Singapore, UK, USA ) asa cum era de asteptat, insa precomenzile vor putea fi facute incepand din data de 12 septembrie. Probabil in Romania va fi adus incepand tot cu 25 Septembrie de catre fanatici sau revanzatori ce vor face un mare comision.

PS. Sa nu uitam noua culoare ce va fi disponibila pe noul iPhone 6S si 6 Plus S - Rose Gold.

Captură de ecran din 2015.09.09 la 21.59.47.png

Captură de ecran din 2015.09.09 la 21.32.42.png

• 0

#2 ONLINE   TuDy23

TuDy23

Membru

• Membru
  • 128 posts
  • iGadget:iPhone EDGE
  • Versiune iOS:Nu am
  • Operator:

Donator

Neutral

Posted 10 September 2015 - 01:02 AM

Foarte frumos prezentat, @mau. Ca de obicei, cei de la Apple au "reinventat" roata. La seriile "S" nu ma asteptam sa se bage prea mult sa schimbe design-ul. Vad ca se tot incapataneaza sa puna 2gb ram pe terminale, stiu ca este optimizat sa tina asa cu 1 gb, dar sunt convins ca ar merge si mai bine cu inca 1gb. Specificatiile, sunt bune, camera este un plus notabil, cu ai sai 12mpx, filmarea la rezolutia de 2060p cu binecunoscutul stabilizator optic, la fel si introducerea "Force Touch", dar in rest, este aceeasi Marie dar cu alta palarie. Oricum, se poate si mai bine. Felicitari inca odata pentru prezentarea facuta!

• 0

#3 OFFLINE   mariuscbn

mariuscbn

Expert

• VIP
  • 2,021 posts
    • Time Online: 3d 19h 15m 35s
  • iGadget:iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPad Mini Retina
  • Mac:iMac
  • Apple TV:Apple TV 3G
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 07:41 AM

Apple Pencil (99$). Era timpul???

Doar că Steve Jobs a inovat touchscreen-ul ca să scape de Stylus. Cică Samsung își sună avocații deja... :)))))

Si Smat Cover cu tastatura (169$)...

Attached Thumbnails

• 11995965_628351270601130_6587441277249081482_n.png
  • Captură de ecran din 2015.09.09 la 20.29.53.png

Edited by mariuscbn, 10 September 2015 - 07:46 AM.

• 0

 -iMac 24-inch, early 2009; OS X El Capitan 10.11.1.
 -iPhone 6 - 16 GB (No JB)

 -iPhone 5S - 16 GB (No JB)
 -iPhone 5 - 16 GB (No JB)
 -iPad Mini 2 - 16GB LTE (No JB)
 -Apple Tv 3 (no JB)
 -Airport Exprese Base Station

 -Apple In-Ear Headphones

Respecta ca sa fi respectat!!!

#4 OFFLINE   Retzius

Retzius

Utilizator avansat

• Membru
  • 1,138 posts
    • Time Online: 79d 18h 40m 29s
  • iGadget:iPhone 7
  • Versiune iOS:10.0.1
  • Mac:MacBook Retina
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 08:50 AM

Dupa mine Iphone-ul de anul acesta e o mare dezamagire. Daca ai Iphone 6 sau 6+, nu merita trecerea pentru un preview la aplicatii, doua camere si un procesor usor imbunatatite . Nu inteleg de ce Apple inca pune in vanzare modelele de 16 gb. 4K-ul 'rupe' memoria, iar majoritatea aplicatiilor  au de la 500 mb in sus. In schimb, iPad-ul Pro mi se pare interesant.....daca nu ai un Macbook.

Edited by Retzius, 10 September 2015 - 09:00 AM.

• 0

#5 OFFLINE   mau

mau

Umblător

• Moderator
  • 7,201 posts
    • Time Online: 36d 21h 14m 11s
  • iGadget:iPhone 7, Apple Watch Series 1
  • Versiune iOS:10.3.1
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 09:20 AM

@Retzius, întodeauna generația S a adus doar schimbări din pct de vedere hardware. Iar upgrade-ul va aduce diferențe sesizabile.

Multumesc băieți pt feedback !
  • 1

#6 ONLINE   Rupp

Rupp

Utilizator avansat

• Membru
  • 750 posts
  • iGadget:iPhone 4S, iPhone 6s, iPad 2
  • Versiune iOS:6.x
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
  • Interests:orice :)

Donator

Posted 10 September 2015 - 09:50 AM

Nici eu nu sunt cine stie ce încântat de iPhone "s" ...
Singurul lucru care mai ajuta ar fi "touch is 2" ... Pentru a debloca mai repede iPhone-ul.
Susțin idea lui @Retzius, legat de HDD ai aplicații, 16 gb sunt prea putini si pentru un incepator al iPhone-ului, darămite pentru cineva care stie ce însemna iPhone! Aplicațiile sunt din ce in ce mai mari din punct de vedere al memoriei.
iPhone 6 nu mia adus ceva WOW fata de iPhone 5s.
Trecerea de la iPhone 3 la iPhone 4 a fost foarte reușită.
Trecerea de la iPhone 4 la iPhone 5 la fel. FOARTE FOARTE REUȘITĂ, mai alea varianta iPhone 5S care a revoluționat iPhone !!
iPhone 6 nu aduce nimic nou si nimic util.
iPhone 6s, la fel ... Nimic UTIL !! La ce vom folosi noi in viața de zi cu zi touch3D? Doar la jocuri ... Dar la utilizarea telefonului nu.
Ramân cu gândul ca cel mai reușit si frumos IPhone este iPhone 5s !!
  • 1
iPhone 6s Space Gray 16 GB
iPad 2 White 16GB
---------------------------------------
•HELPER•

#7 OFFLINE   Dr3aMs

Dr3aMs

Membru

• Membru
  • 174 posts
    • Time Online: 2d 21h 16m 53s
  • iGadget:iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 6, iPad Air, iPod Classic
  • Versiune iOS:7.x
  • Operator:
Neutral

Posted 10 September 2015 - 10:09 AM

@Rupp si @Retzius , nu va inteleg nemultumirea... voua nu vi se par imbunatatiri majore camera de 12 mp , filmarea 4k , camera frontala de 5 mp care in sfarsit filmeaza full hd , 3D touch-ul , live photos ,  marirea vitezei LTE si wi-fi si imbunatatirea senzorului de amprenta ? Touch 3D-ul nu este valabil numai in cazul jocurilor , are o gramada de functii utile . Daca voua nu va trebuie filmarea 4K asta nu inseamna ca nu e utila , poate altii au tv 4k pe care sa isi vada filmuletele facute. Mie chiar imi place 6S cu toate caracteristicile si functiile sale noi , este un salt mare față de predecesorul său iphone 6 .

• 0

#8 OFFLINE   Retzius

Retzius

Utilizator avansat

• Membru
  • 1,138 posts
    • Time Online: 10d 22h 42m 37s
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 10:57 AM

@Retzius, întodeauna generația S a adus doar schimbări din pct de vedere hardware. Iar upgrade-ul va aduce diferențe sesizabile.

Multumesc băieți pt feedback !

Nu-mi spui o noutate ! Dupa parerea mea, e cel mai slab upgrade marca Apple in ceea ce priveste Iphone.

@Rupp si @Retzius , nu va inteleg nemultumirea... voua nu vi se par imbunatatiri majore camera de 12 mp , filmarea 4k , camera frontala de 5 mp care in sfarsit filmeaza full hd , 3D touch-ul , live photos , marirea vitezei LTE si wi-fi si imbunatatirea senzorului de amprenta ? Touch 3D-ul nu este valabil numai in cazul jocurilor , are o gramada de functii utile . Daca voua nu va trebuie filmarea 4K asta nu inseamna ca nu e utila , poate altii au tv 4k pe care sa isi vada filmuletele facute. Mie chiar imi place 6S cu toate caracteristicile si functiile sale noi , este un salt mare față de predecesorul său iphone 6 .

Nu vad niciun salt. Acelasi plictisitor iOS cu multe functii lipsa. Nu o sa sesizezi o diferenta notabila intre pozele facute.Touch id-ul e foarte rapid pe Iphone 6. Daca nu ai Iphone 6, atunci probabil,merita trecerea. .Live photos pentru ce? Pentru o animatie gen gif ? LTE in Romania nu o sa-l simti iar wi-fi 'imbunatatit' il sesizezi doar daca ai un router performant, deci la noi in RO sunt useless.

Hai sa nu mai fim 'fan boy Apple' si sa observam faptul ca in ultima vreme nu au implementat mai nimic util sau au implementat ce are si concurenta.

Edited by Retzius, 10 September 2015 - 11:05 AM.

• 0

#9 OFFLINE   Dr3aMs

Dr3aMs

Membru

• Membru
  • 174 posts
  • iGadget:iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 6, iPad Air, iPod Classic
  • Versiune iOS:7.x
  • Operator:
Neutral

Posted 10 September 2015 - 11:13 AM

Corect , hai sa ne luam toti S6 Edge+  , nu ? Ăla ce "noutăți spectaculoase" are ? 

• 0

#10 OFFLINE   mariuscbn

mariuscbn

Expert

• VIP
  • 2,021 posts
    • Time Online: 10d 22h 42m 37s
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 11:14 AM

Nici eu nu sunt cine stie ce încântat de iPhone "s" ...
Singurul lucru care mai ajuta ar fi "touch is 2" ... Pentru a debloca mai repede iPhone-ul.
Susțin idea lui @Retzius, legat de HDD ai aplicații, 16 gb sunt prea putini si pentru un incepator al iPhone-ului, darămite pentru cineva care stie ce însemna iPhone! Aplicațiile sunt din ce in ce mai mari din punct de vedere al memoriei.
iPhone 6 nu mia adus ceva WOW fata de iPhone 5s.
Trecerea de la iPhone 3 la iPhone 4 a fost foarte reușită.
Trecerea de la iPhone 4 la iPhone 5 la fel. FOARTE FOARTE REUȘITĂ, mai alea varianta iPhone 5S care a revoluționat iPhone !!
iPhone 6 nu aduce nimic nou si nimic util.
iPhone 6s, la fel ... Nimic UTIL !! La ce vom folosi noi in viața de zi cu zi touch3D? Doar la jocuri ... Dar la utilizarea telefonului nu.
Ramân cu gândul ca cel mai reușit si frumos IPhone este iPhone 5s !!

Hai sa-ti spun secretul...
Intre toate deviceurile sunt diferente majore doar ca noi astia care am avut aproape toata gama de iPhone (3G; 3GS; 4; 4S; 5; 5S; 6 smd.) ne-am obijnuit cu ele si acel "WOW" apare numai cand se schimba ceva in iOS sau aplicatiile noi ne mai uimesc.
Iar acel WOW va reaparea cu siguranta la iPhone 7 (ca numai la gama fara "S") se schimba ceva la dizainul gadgeturilor de la Apple.
Intradevar dupa cum spunea si @mau....gama "S" NU e nimic alceva decat un upgrade hardwer, asta a fost din todeauna.

Singurele care m-au interesat au fost Apple Tv 4 (pe care recunosc ca eu unul il asteptam de multi ani), iPad Pro care cu siguranta in urmatorii ani te va face sa renunti la laptop datorita Microsoft (Word & Excel)  iar Apple Pencil este perfect mentru cei ce luceaza cu grafica.

Edited by mariuscbn, 10 September 2015 - 11:15 AM.

• 0

 -Apple Tv 3 (no JB)

#11 OFFLINE   Retzius

Retzius

Utilizator avansat

• Membru
  • 1,138 posts
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 11:18 AM

Corect , hai sa ne luam toti S6 Edge+ , nu ? Ăla ce "noutăți spectaculoase" are ?

Cine a zis asta ? De la 3GS la 6S e mare diferenta. Go for it.

Noile Iphone-uri vor fi cu 40 euro mai scumpe fata de Iphone 6 in Romania cu tot cu pseudonoutatile hardware.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#12 OFFLINE   A l e x

A l e x

Membru

• Membru
  • 245 posts
  • iGadget:iPhone 6
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 11:31 AM

Pe mine m-au convins si de data asta sa scot niste bani din buzunar sa fac upgrade-ul. In fiecare an au facut-o, iar asta nu cred ca este neeaparat un lucru rau, pentru ca de la an la an, daca ingrijesti corespunzator device-ul nu pierzi foarte mult ca si suma de revanzare si poti fii la zi cu orice upgrade, update si aplicatie posibila. Ce-i drept, nu cred ca acum 6 nu o sa poata tina pasul cu 6s, cel putin inca un an, dar.. ceva nou, e nou si punct. Eu imbunatatire major vad faptul ca este vorba de aluminiul din care este construita carcasa, seria 7000 parca spuneau, ceea ce inseamna ca este mai rezistent fata de vechiul model. Spre exemplu, la o utilizare normala, fara pantaloni mulati (nu-i suport) si purtat in buzunarul de la spate, device-ul vechi ce l-am schimbat la iStyle, era "indoit in cadru limitelor", dupa spusele celui ce a preluat telefonul. Deci, eu unul cred ca o sa fiu mai linistit si nu o sa scot tot timpul telefonul din buzunar la fiecare asezare, precum fac cu actualul 6. Nu inteleg totusi de ce naiba se incapataneaza cu culorile astea imbecile.. in loc sa aduca inapoi negrul care garantat s-ar vedea intr-un mare fel pe formele actualului device! Abia astept sa vad cefosi tatuati si duri si mafioti si batausi cum scot "aifonu roz" si vorbesc la el ! Bleah ! Concluzia, din punctul meu de vedere, se merita orice upgrade din punct de vedere financiar si tehnologic. E strict parerea mea, nu trebuie sa fie nimeni de aceeasi parere, deci, nu dati cu pietre. 

• 0

iOS noob

#13 OFFLINE   mariuscbn

mariuscbn

Expert

• VIP
  • 2,021 posts
    • Time Online: 4d 16h 29m 46s
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 11:59 AM

Noile Iphone-uri vor fi cu 40 euro mai scumpe fata de Iphone 6 in Romania cu tot cu pseudonoutatile hardware.

Todeauna pretul iphone 650$ a ramas nemodificat de la lansarea lui...iar in Europa si inclusiv in Romania ajunge trasformati in Euro (ca se plateste vama) mai mult de 700E NU a fost niciodata la retaileri....decat la baietii aia cu sacosa in primele luni si astia care vor sa fie primii inaintea retailerilor dau si cu 1.000- 1.500E (repet doar in primele 1-2 luni)
De exemplu inca si acuma Orange vinde la liber iPhone 6 la 683E (24 de luni garantie la ei) pretul este exact ca in prima zi....vrei putin mai ieftin de atat, gasesti la "baietii" cu sacosa pe internet sigilate (insa doar cu 12 luni garantie internationala).

Attached Thumbnails

• Captură de ecran din 2015.09.10 la 12.55.05.png

Edited by mariuscbn, 10 September 2015 - 12:10 PM.

• 0

 -Apple Tv 3 (no JB)

#14 OFFLINE   Retzius

Retzius

Utilizator avansat

• Membru
  • 1,138 posts
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 12:03 PM

Vorbim de Europa, nu de America !

Un Iphone 6S costa in Europa minim 739 €. Anul trecut pe vremea asta, Iphone 6 costa 699 €.

Dezamagirea e mare, mai ales in randul americanilor daca urmariti spre exemplu CNN unde unul dintre ei afirma" Nu se mai lanseaza produse revolutionare ca si pe vremea lui SJ"

Edited by Retzius, 10 September 2015 - 12:04 PM.

• 0

#15 OFFLINE   Rupp

Rupp

Utilizator avansat

• Membru
  • 750 posts
  • Operator:

Posted 10 September 2015 - 02:31 PM

Mai oameni... Ok! Ok! Au adus îmbunătățiri pe partea de hardware . Cat despre carcasa trebuia făcută de prima data, a fost un eșec al lor. Ok... Vrei sa ai performante 4k etc... Pentru ce 4k?? Am un gard de 1 Tera pe iPhone ca sa am loc de filmări si poze? Pe langa asta si jocuri :))
Cel mai smecher iPhone era iPhone 1 ! Dece? Avea ecranul mare, totul era touch! Era altceva.
Acum... iPhone 6s vine cu touch camera mai buna( care sunt mai mult sigur de 50% ca nu vor ieși poze bune pe Pc) si ceva hardware....
Trebuia sa faca o baterie sa țină 24h cu 4G full... Ca sa fie într-adevăr diferit de altceva!
Ce sa zic ... La 6s imi place doar noua culoare, care sper ca "live" sa fie prea feminin.... :|
Aaaaa sa nu uit :)) si io9!
  • 0
iPad 2 White 16GB
•HELPER•

#16 OFFLINE   mariuscbn

mariuscbn

Expert

• VIP
  • 2,021 posts
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 06:16 PM

EU personal NU am simtit nevoia de mai mult de 16GB in device niciodata, si am ceva aplicatii 69 instalate si unele destuli de mari (ex. Navigon Europa are 1,5gb) si tot imi mai ramane in device loc liber 5-6GB.
Cat despre iPhone 6S si filmarile 4K.....si decat sa dau in plus 100$ (64GB) sau 200$ (128GB), prefer sa-mi cumpar unul de 16GB mai ales ca acum s-a ieftinit iCloud si cu 12$ / an imi cumpar 50GB sau cu 36$ / an imi iau 200GB.
Si tot ies mai ieftin si am si loc de filmari 4K!  :loser:

Attached Thumbnails

• Captură de ecran din 2015.09.10 la 19.08.34.png

Edited by mariuscbn, 10 September 2015 - 06:17 PM.

• 0

 -Apple Tv 3 (no JB)

#17 OFFLINE   HeroEdison

HeroEdison

Incepator

• Membru
  • 36 posts
  • iGadget:iPhone 3G, iPhone 4S, iPad Air 2
  • Mac:MacBook Air, MacBook Retina, iMac
  • Operator:
Neutral

Posted 10 September 2015 - 10:09 PM

@Retzius si @Rupp daca nu va plac iPhone-urile care au un simplu "S" in plus,ar fii mai bine pentru voi sa va luati un Samsung si gata.Daca eu am un iPhone 4s nu ma apuc sa zic ca e mai bun decat 5 pentru ca asa cred eu.''Astia'' de la Apple nu fac prezentari doar ca sa introduca "cateva" imbunatatiri la un iPhone.Parerea mea este ca 6S si 6S Plus sunt destul de imbunatatite,cum a zis si @mau,la noile modele se adauga imbunatatiri hardware,nu de design.iPad Pro chiar m-a impresionat  :notworthy:

• 0

#18 OFFLINE   Retzius

Retzius

Utilizator avansat

• Membru
  • 1,138 posts
    • Time Online: 22h 47m 54s
  • Operator:
Excellent

Posted 10 September 2015 - 11:29 PM

Vezi ca un minut de filmare 4K are 375 MB. Ajungi sa dai mai mult pe spatiul icloud decat pe memoria din fabrica :))

In icloud nu poti adauga muzica decat cea cumparata din Itunes.

Edited by Retzius, 10 September 2015 - 11:30 PM.

• 0

#19 OFFLINE   Rupp

Rupp

Utilizator avansat

• Membru
  • 750 posts
  • Operator:

Posted 11 September 2015 - 11:19 AM

@HeroEdison! Recitește tot ce am scris si sa sa vezi despre ce e vorba!

Infine, iPhone 6s este DA! Un iPhone care merita cumpărat dacă vrei sa treci la 6s! Dacă vrei sa treci la 6 si ai 5s, mai bine nu!:)))
  • 0
iPad 2 White 16GB
•HELPER•

#20 OFFLINE   Shteff

Shteff

Young Padawan

• Admin
  • 4,088 posts
  • iGadget:iPhone 3GS, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6s, iPad 4, iPad Air, iPod Classic, iPod Nano, Apple Watch Series 2
  • Versiune iOS:10.1
  • Mac:MacBook, MacBook Air
  • Apple TV:Apple TV 3G, Apple TV 4G
  • Operator:
Excellent

Posted 11 September 2015 - 11:45 AM

In urma experientei mele de-a lungul vremii, am ajuns la urmatoarea concluzie: Nu merita sa faci upgrade an de an, insa merita sa faci odata la doi ani, si anume pe generatia "s". Adica, acum am 5s, si vreau sa trec la 6s.

Observ treaba asta de la 3G incoace, deci sunt ceva ani de observare. Am avut 3G, 3Gs, 4, 4s, 5, si acum 5s. 6 este prima generatie pe care o sar, adica trec direct la 6s.

Este prerea mea, si eu asa fac. :)

Si in plus, mai vreau un Apple TV, mi se pare foarte misto, desi sunt perfect constient ca la noi mai bine de 3/4 din functii nu vor fi disponibile, si trebuie sa fac upgrade la iPad 2, si acolo cred ca ma voi opri la Air 2.

In rest, Macbook-ul air de 13 inca rezista, la fel si Mackbook-ul white.

Deci, per total, multumit.

PS: mi se pare foarte interesant iPad Pro, insa nu-i pentru mine. Eu personal n-as avea la ce sa-l utilizez.

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: iphone 6s, iphone 6 plus s, ipad pro, apple tv, watchos, tvos, keynote

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum:

->