Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Noi poze cu carcasa de aluminiu a lui iPhone 6s Plus

stiri iphone 6s plus iphone 6s plus leak noile zvonuri iphone 6s plus carcasa iphone 6s plus

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   rnovac

rnovac

Incepator

• Moderator
  • 15 posts
    • Time Online: 23h 44m 51s
  • iGadget:iPhone 6 Plus
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 19 July 2015 - 07:11 PM

Dupa cum bine stim, inainte de lansarea noului model de iPhone, internetul ne inunda cu zvonuri si presupuneri.

Unul din noile zvonuri privind iPhone 6s Plus este vizavi de carcasa lui.

6s-plus-rear-housing-6

Se presupune ca au fost mutate gaurile pentru suruburile care tin camera si difuzorul dupa cum se vede si din pozele de mai jos:

6s-plus-rear-housing-9

Fata de iPhone 6 Plus, noua carcasa se pare ca va fi mai grea, lucru care pe mine cel putin ma incanta, greutatea telefonului fiind in scadere de la iPhone 4/4S, iar mie cel putin imi lipseste greutatea aditionala.

Nu stiu de ce, dar parca cu cat este un telefon mai usor, cu atat mi se pare mai ieftin. 

Ca deobicei, modelul "s" nu va aduce imbunatatiri majore la partea hardware, vom avea probabil din nou o camera mai performanta si cateva imbunatatiri minore.

Ce este insa interesant este faptul ca, se presupune ca Apple renunta in sfarsti la modelul de 16GB iar linia de iPhone va incepe in sfarsit de la 32 GB ... dupa cum era si normal.

Deocamdata doar atata stim despre carcasa noului iPhone 6s Plus, dar, ca de fiecare data, nimic nu e sigur pana Tim Cook ni-l prezinta pe scena iar iFixit ne arata daca acestea modificari sunt intradevar reale.

Sursa

• 1

#2 OFFLINE   iCalin

iCalin

 Lover

• VIP
  • 917 posts
    • Time Online: 23h 44m 51s
  • iGadget:iPhone 6s, Apple Watch Series 1
  • Versiune iOS:10.1
  • Mac:MacBook Air
  • Operator:
  • Interests:Apple&Beats
Excellent

Posted 19 July 2015 - 10:11 PM

Eu to iPhone 7 o sa cumpar, nu-mi plac s-urile, dupa mine nu aduc nimic nou, ma intereseaza si aspectul, nu numai interiorul, oricum 6 o sa se miste foarte bine, ce sa zic...pe 6s aplicatiile o sa se deschida cu 0.05 sec mai devreme...Dabea ca atunci cand se lanseaza asta, 6 o sa devina un best-buy

Edited by iCalin, 19 July 2015 - 10:11 PM.

• 1

#3 OFFLINE   mariuscbn

mariuscbn

Expert

• VIP
  • 2,021 posts
    • Time Online: 14d 3h 20m 45s
  • iGadget:iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPad Mini Retina
  • Mac:iMac
  • Apple TV:Apple TV 3G
  • Operator:
Excellent

Posted 20 July 2015 - 09:06 PM

@rnovac La afirmatia aia a ta ca Apple renuta la modelele 16GB, cu tot respectul, da-mi voie sa NU fiu de acord cu tine....
Si argumentez:
1 sunt doar zvonuri spuse de zvonaci si mai nimeni din "balaurii" de pe Twitter NU sustin acest lucru.
2 eu am avut numai deviceuri de 16GB de la 3GS incoace si NU am simtit nevoia de mai mult spatiu atata timp cat exista internet pentru muzica si "n" norisori si tot mai am liberi 5GB.
Ramane de vazut in toamna.

PS: Bine ai venit printre noi!!! ;)

Edited by mariuscbn, 20 July 2015 - 09:07 PM.

• 0

 -iMac 24-inch, early 2009; OS X El Capitan 10.11.1.
 -iPhone 6 - 16 GB (No JB)

 -iPhone 5S - 16 GB (No JB)
 -iPhone 5 - 16 GB (No JB)
 -iPad Mini 2 - 16GB LTE (No JB)
 -Apple Tv 3 (no JB)
 -Airport Exprese Base Station

 -Apple In-Ear Headphones

Respecta ca sa fi respectat!!!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum: