Jump to content
treige

Transformare

Recommended Posts

Propun redenumirea forumului in IPHONE SHOP sau iokazii/imercador/iolx/itocmai si sistarea sectiunii de forum deoarece nu imbogateste pe nimeni, ba inca mai apar d-astia ca mine care nu inteleg ca "forumul nu este un drept".Prosteala si-a atins scopul si acum partea de forum(cea care l-a ridicat)este in plus, si chiar deranjanta intre miile de anunturi(vand-cumpar) care apar zilnic in N.E.W. C.O.N.T.E.N.T.

Este si pacat sa va impiedicati intr-o chestiune asa de mica , dupa ce ati rezolvat majoritatea problemelor.

Userii si parerile lor...inutili.Ce ei platesc intretinerea forumului?!...mare smecherie ca l-au ridicat si-l intretin oferind zilnic "consultanta/sfaturi" gratis ca voi pe baza lor sa castigati bani grei.

Nu le convine....B.A.N.N.E.D.

Pai ce" nu mai esti si tu moderator in firma asta"?!

Pentru cei ce nu-ntelege

Te-ai nascut ca sa fii rege...

Edited by treige

Special pentru tine am cumparat si implementat functia IGNORE TOPIC pe sectiunea Bazar. Inteleg ca nu e bine nici asa?

Postarea ta imi suna a bataie de joc. Poate mi se pare mie doar... Intrebarea mea vine destul de serios: "De ce nu iti faci forumul tau daca este asa simplu si ieftin?". Si astept si un raspuns care sa nu fie in bataie de joc. Daca poti.

Te rog sa-mi spui si mie unde gasesc aceasta optiune.Am mai auzit de ea in alte postari dar nu am vazut-o .

Postarea mea suna a neputinta .

Nu-mi doresc un site/forum.Am expus o problema in toate felurile posibil.

Dupa cum observi nu ma iau de reclamele care s-au inmultit ca vanzatorii si nici de redirect-urile/click-urile triple de la conectare.Le inteleg scopul si ma deranjeaza mult mai putin decat spam-ul de pe new content.

Edited by treige

Spor dl. Treige ! Asteptam si feedback-ul :)

Posted ImagePosted Image

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu am aceste optiuni/butoane , nici in WEB nici in tapatalk.Nici pe P.C. nici pe iphone.Folosesc Firefox/chrome/Safari

Edited by treige

Optiunea/butonul rosu de Ignore Topic e valabil doar in sectiunea bazar si disponibil doar in browser in versiunea full nu si mobile theme.

Vezi prinscreen 2. Primul e pt confirmarea functionare:)

Am intrat pentru prima oara de cateva luni la bazar si nu aveam nici un buton.Daca spuneai ca trebuie sa dau click pe fiecare anunt/topic in parte si in interior gasesc butonul "magic" era altceva.Finally am stat 10 min si am bifat toata sectiunea bazar sa nu-mi mai apara la search.Era mult mai simplu sa puneti si un buton exact in sectiune sa nu mai apara toata sectiunea la new content , eu l-as fi folosit.Astfel pe viitor trebuie sa stau la fiecare anunt nou sa bifez....ce porcarie.

Exista posibilitatea sa imi scoateti , doar pe acest cont sectiunea bazar din optiuni?Am ajuns sa urasc aceasta sectiune...si nu-s doar vanzatorii de vina.

Edited by treige

:)))!

Dl Treige, e ok si asa zic eu decat deloc cum era inainte! Cu toti avem nemultumiri dar ne bucuram mai tare de acele multumiri putine ce le avem. Ce zici? Am fi asteptam un "bravo" in loc de "ce porcarie".

O sa zic doar br...fiindca eu consider ca este incompleta actiunea.Nu am fost anuntat de existenta acelui buton si nici unde sa-l gasesc.In Regulament nu a fost introdus nici un avertisment nou,iar anunturi speciale pe tema asta nu am vazut.Daca nu deschideam inca un topic acid nici nu aflam vreodata.In schimb o sa iti multumesc pentru felul in care te straduiesti sa  te schimbi si ca m-ai ajutat.Asa ca multumesc domnilor Mau si Steff...si, nu multumesc pentru o actiune incompleta "a la romania".

Edited by treige

Inca nu exista, sau cel putin nu public pentru ca nu am gasit un astfel de script, acesta a fost cel mai simplu si practic dintre cele existente. Poate in viitor daca va aparea un programator bun sa ne ajute vom inplementa si la nivel de categorie/subcategorie.

Ps. Daca tu gasesti o astfel de optiune pe un forum international/national te rog ne transmiti si noua sa o aducem si aici.

De asemena iti multumim si noi pentru criticele permanenta ce le oferi tuturor din acest forum, mai putin tie. Tot "a la romania", unde frustrarea e la moda doar pentru a ne crea o imaginea pozitiva insine ca vina sa fie intotdeaua a celuilalt.

• Upvote 1

Va pot indica forumul, unde nu se afiseaza in new content  anunturile din bazar.http://www.clubopel.com/

Luati legatura cu ei si rugati-i sa va spuna cum au facut.

Criticile vin la pachet cu "inscaunarea" si asta fiindca "avem pretentii".Critica mea a fost intotdeauna obiectiva,iar stilul imi apartine.Nu stau acasa in oglinda sa repet remarcile ca sa "va placa".Nu am comentat niciodata cand ati luat decizii corecte.Am remarcat cu satisfactie si public cand ati "comis" fapte bune pentru dezvoltarea si imbunatatirea forumului.   Dar nici nu va pot lauda ca sunteti efectivi  si drepti in moderare.Inca nu e totul pierdut.

Edited by treige

Revin dupa ceva timp de utilizare a functiei [ignore Topic] care m-a disperat.

Anunturi noi apar continuu si eu(si ceilalti) nu am posibilitatea sa le ignor decat deschizandu-le (astfel dandu-le click desi nu vreau).

Cu alte cuvinte aceasta functie se comporta exact ca SPAM.

Chiar nu se poate face nimic si trebuie sa-mi pierd timpul si rabdarea zilnic cautand SPAM-ul din new content?

NU ! vreau nici macar titlurile sa le citesc....am olx/okazii/tocmai/ebay pentru asta.

Va rog sa scoateti aceasta rubrica macar din new content, sau faceti un site separat si redirect pentru anunturi.Nu mai faceti pe necunoscatorii si pe neajutoratii.

Nu ma pricep la programare dar nici nu trebuie,sunt un utilizator si sper sa conteze plangerea mea.

• Upvote 1

Se va caută soluție si rezolvam. Timp sa fie pentru asta, poate avem o soluție si din partea TA? :)

O posibila solutie ar fi ca unul dintre voi care stapaneste limba lu Shakespeare in termeni tehnici specifici, eventual chiar TU, sa expuna problema la mama lui  unde sigur se va gasi o solutie.

Edited by treige

1. Tichet cu probleme poate deschide numai Marius.

2. A facut cred ca 3 pana acum, raspunsul inca nu a venit, si nici nu mai speram in aparitia sa.

3. Daca ai scrie cu ceva mai mult bun simt si fara atatea fite de mare vedeta, poate te-am lua in serios. Eu SINCER, incep sa nu te mai suport. Ai fost haios, chiar distractiv o vreme, dar deja pe mine cel putin incepi sa ma enervezi.

4. Zici de oamenii de la bazar care au anunturi si care prin plata sustin in mica parte forumul ca iti deranjeaza ochiul. Tu cand ai facut ultima donatie pentru a putea vorbi pe tonul asta si pentru a putea ridica pretentii? Vrei abonament sa nu mai vezi anunturile? Se poate rezolva, ia legatura cu Marius si iti expica in putine cuvinte cum merge treaba asta.

• Upvote 1

De acord, dar si eu vreau un buton special cu care sa-l ignor doar pe @treige. Credeti ca se poate?

Am fost atat de linistiti o vreme ...

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk ....

Da, se poate, scrie BAN pe el, dar poate fi actionat numai de Moderatori/Admini.

Hmm..stilul tau de a vorbi despre donatie suna a cerseala.Dealtfel donatia este un act unilateral.Conditionarea punerii unei probleme/intrebari(de a fi luat in serios)... de o donatie se numeste deja afacere.

Zic eu de mult mai multe chestii, de ani ... si nu am vazut mari schimbari.Cel mult "vorbeala"...

Pai daca te enerveaza prezenta mea aici, de ce nu te exerciti cu un BAN fiindca... POTI? Mai stiu eu unul care s-a oparit asa. Poate chiar de Marius sunt pus sa va supervizez.... :lol2:  !

Pana acum singurul care isi intelege mai bine decat ceilalti scopul/rolul este tot Mau... dar atit despre off-topic.

Concluzia :singurul din lumea asta care poate rezolva aceasta problema este Marius.

Banuiesc ca si alte probleme gen, titlurile sugestive puse topicurilor(problemaaaaaa, buna ziua iphoneforum, urgent!,iphone 5, etc)tot el le rezolva....dar asta este deja alta gasca...

Donatiile sunt necesare unui forum care costa. Unii inteleg, altii nu. De asemenea, faptul ca ne sustinem financiar din unii de la bazar nu este un secret.

Nu cerseste nimeni nimic, dar tu numai ceri. Cand ti se cere, jignesti. Asta este urat.

Nu Marius rezolva totul pe pamantul asta, dar tichet la IP Board el face.

Nu ma oparesc, nu ma oftic, ma enervezi. Este mare diferenta. Si nu, nu esti pus de Marius sa supraveghezi sau sa supervizezi.

Titlurile de topicuri sunt facute de userii care nu citesc regulamentul. Sunt prea multi useri care trateaza forumurile cu superficialitate si la misto, cum ca totul li se cuvine, si nu trebuie sa faca nimic. (Suna cunoscut, nu?!)

PS: Consider ca ti-am explicat suficient, consider ca problema nu mai are alte comentarii de facut, deci eu cel putin nu mai postez.

Si nu-ti dau BAN inca, pentru ca nu m-ai jignit direct, si nu ai incalcat foarte tare regulamentul. Insa nu esti departe...

Băieți, ce rost are sa va stresați. Daca va fi rezolvare pt acest neajuns il vom implementa pana atunci acesta discuție cred ca e ok sa se oprească aici.

domnule Treige încerca sa ignori Bazarul cum de astfel esti si tu ignorat de foarte multi dintre useri acestui forum cat si de cei din Bazar (nu am văzut sa-ti fi dat replica direct si publica, dar in privat au fost destule plângeri.)

Asa cum si Steff menționează mai sus, ei platesc ca reclama sa ajung la noi toți, ca si la tv daca nu-ti place schimbi canalul.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.