Jump to content
treige

De trei zile incoace...

Recommended Posts

Tibi, forumul nu este sufrageria cuiva. Sa nu confundam lucrurile.

Cel mai valoros pe un forum este... sau ar trebui sa fie, userul.

Fara user, sufrageria e goala, alba, rece, inodora, insipida si... inutila :)

Fara sa am vreo referire de vreun fel, eu nu sunt aici pentru Marius, x, y sau z al cui e forumul. Sunt aici pentru mine, pentru ceilalti useri care ma ajuta si pe care, la randul meu, daca am cu ce, ii pot ajuta.

Da, apreciez daca cineva a facut un forum, respect asta, nu-l judec pentru nu stiu ce interese financiare, e treaba lui dar in acelasi timp putem discuta liber, deschis, sincer, prieteneste. 

Eu fac pariu ca daca am fi cu totii la un loc la un suc/bere, ar fi totul super ok ;) 

@MaryGsm, esti ambiguu, la cine te referi?

Am inceput cu tine ca i-ai dat replica banala unui moderator care te-a rugat sa te linisteati si care desigur, a oferit un raspuns unde se putea inchide acest topic, iar apoi am facut referire la toti care se dau destepti dandu-si replici ca pe chat sau mirc. Pe forum se cauta solutii titlului si se da replica doar referitor la titlu. Daca aveti chef de cearta si contraziceri nu vad de ce nu va intalniti si stati de vorba. Acum este o continuare de contraziceri si certuri nici decum altceva iar, topicul asta ca sa fiu direct treige l-a creat don lipsa de ocupatie. Daca stia ce-i ala un forum sau o comunitate facea dracu o reclamatie lui marius insasi nu cream topicuri doar de dragul certurilor. Sa nu mai zic frate e un forum iphone care, reprezinta un mare nume. CE gasesti in el? Un nimic mare. De ce? Fix din cauza unora care le place sa se contrazica o zi intreaga. Faceti forumu de ras jur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by MaryGsm

Cel mai valoros pe un forum este user-ul. Perfect adevarat, dar nu userul este cel care stabileste regulile. 

Am inceput cu tine ca i-ai dat replica banala unui moderator care te-a rugat sa te linisteati si care desigur, a oferit un raspuns unde se putea inchide acest topic, iar apoi am facut referire la toti care se dau destepti dandu-si replici ca pe chat sau mirc. Pe forum se cauta solutii titlului si se da replica doar referitor la titlu. Daca aveti chef de cearta si contraziceri nu vad de ce nu va intalniti si stati de vorba. Acum este o continuare de contraziceri si certuri nici decum altceva iar, topicul asta ca sa fiu direct treige l-a creat don lipsa de ocupatie. Daca stia ce-i ala un forum sau o comunitate facea dracu o reclamatie lui marius insasi nu cream topicuri doar de dragul certurilor. Sa nu mai zic frate e un forum iphone care, reprezinta un mare nume. CE gasesti in el? Un nimic mare. De ce? Fix din cauza unora care le place sa se contrazica o zi intreaga. Faceti forumu de ras jur. Sent from my iPhone using Tapatalk

@MaryGsm, ai 15 postari, nu ma bag in discutii cu tine. Bafta

Perfect adevarat. Si daca stiai asta de ce dai frau "prostului". Daca pe unii atat ii duce capu nu trebuie tu sa te cobori la mintea lui. Ii oferi un singur raspuns logic si concret dupa cum crezi tu si atat.

Ps: ok ms bafta si tie. Spor la chat

Edited by MaryGsm

Cel mai valoros pe un forum este user-ul. Perfect adevarat, dar nu userul este cel care stabileste regulile. 

Regulile le stabileste un soi de liber arbitru care la noi se numeste bun simt.

Bun simt ar trebui sa aiba si adminul, si userul si vanzatorul ;) 

Prin regulament, de obicei, bunul simt se IMPUNE doar userului. Ceea ce nu e deloc o chestie de... bun simt. 

Am inceput cu tine ca i-ai dat replica banala unui moderator care te-a rugat sa te linisteati si care desigur, a oferit un raspuns unde se putea inchide acest topic,

Daca imi spui ce replica am dat unui moderator, retracrez tot ce am spus!

Regulile le stabileste un soi de liber arbitru care la noi se numeste bun simt.

Bun simt ar trebui sa aiba si adminul, si userul si vanzatorul ;)

Prin regulament, de obicei, bunul simt se IMPUNE doar userului. Ceea ce nu e deloc o chestie de... bun simt. 

Perfect adevarat, da-mi un singur exemplu. La vorbe toti suntem priceputi, parerea mea!

Ce exemplu mai bun vrei decat cel dat de 3g in primul post al acestui topic. Referitor la marionustiucum, ăla care dispera pe toata lumea cu pupurile lui :D 

Nu inteleg ce vrei sa spui cu: "la vorbe toti suntem priceputi" ;) 

Citat: Eu nu pot sa ma calmez alaturi de userul @treige. Voi incerca sa il ignor, dar nu stiu cum. Imi insulta intelectul, cred ca sunt prea prost pentru acest forum..

Si cu asta inchei. O seara buna si respect. Esti un om destept din cate vad pe aici. Nu are rost sa ne contrazicem. Daca treige atata stie el atat face. Nu conteaza cate posturi am ca sa stiu sa dau o replica buna pe un "forum". Sa vedem in restul posturilor mele de azi inainte daca gasesti ceva asemanator ce a facut treige si restul acum, aici.

Edited by MaryGsm

Eu ma retrag, sunt prea prost pentru a tine piept unor useri de pe acest forum!

Fratele meu, daca marionustiucum este acceptat pe acest forum, dumneata nu ai niciun cuvant de spus, pur si simplu te conformezi. 

Si, crede-ma sa ma enerveaza la culme acest lucru.

E... pur si simplu te conformezi. 

Si, crede-ma sa ma enerveaza la culme acest lucru.

M-au dat afara din UTC la o saptamana dupa ce m-au primit. De PCR, am scapat fix multumita unora care au murit tocmai ca sa nu mai fim nevoiti sa "ne conformam".

Asta inseamna libertate. Cealalta cu conformatul, inseamna dictatura. 

Chiar daca niste baieti de pe aici nici nu erau pe țeavă cand alti baieti au murit pentru libertate, stiu si ei si inteleg ca vremurile alea sunt de mult apuse si gata, ajunge, nu trebuie sa ne mai conformam :) 

Citat: Eu nu pot sa ma calmez alaturi de userul @treige. Voi incerca sa il ignor, dar nu stiu cum. Imi insulta intelectul, cred ca sunt prea prost pentru acest forum..

Si cu asta inchei. O seara buna si respect. Esti un om destept din cate vad pe aici. Nu are rost sa ne contrazicem. Daca treige atata stie el atat face. Nu conteaza cate posturi am ca sa stiu sa dau o replica buna pe un "forum". Sa vedem in restul posturilor mele de azi inainte daca gasesti ceva asemanator ce a facut treige si restul acum, aici.

Stai linistit @treige nu are 10% contributie, ataca doar cu vorba. Nu stiu daca poseda un iPhone, dar asta este doar parerea mea. M-am  cam saturat de inreventiile lui. Acum, cand vad ca este sustinut de mai multi useri, e clar ca eu sunt cel care are probleme. Imi cer scuze.

M-au dat afara din UTC la o saptamana dupa ce m-au primit. De PCR, am scapat fix multumita unora care au murit tocmai ca sa nu mai fim nevoiti sa "ne conformam".

Asta inseamna libertate. Cealalta cu conformatul, inseamna dictatura. 

Chiar daca niste baieti de pe aici nici nu erau pe țeavă cand alti baieti au murit pentru libertate, stiu si ei si inteleg ca vremurile alea sunt de mult apuse si gata, ajunge, nu trebuie sa ne mai conformam :)

Ai luat in calcul situatia in care, poate chiar tu esti de vina? Chiar trebuie sa continuam la nesfarsit acest lucru? 

De fapt, chiar ma retrag. Nu ma mai intereseaza altceva. O seara buna!

Edited by tiberiu

Tibi, aici tratam situatii, nu oameni ;) Adica atacam ideea, nu persoana. Nu mai fi asa sangvin la adresa lui 3g ca nici el si nici tu nu sunteti doi oameni sub medie, dimpotriva.

Nasul meu simte bine :D

Da, eu sunt de vina ca nu ii dedicam o melodie anume, de ziua lui, facuta de parazitii... da, daaaa :D Ca sa nu ne mai bata la cap cu pupurile lui :D

Am decis, mario e un pupacios si-si da pupi cu toata lumea :D:P

Edited by d-rive

Nu ma intelege gresit. Eu nu il sustin. Cum am spus pt mine topicul asta e creat aiurea si nu-i vad rostul. Deci atat stie atata face. Dar daca tu erai baiat inteligent nu te puneai la mintea lui. Cum am mai spus dai replica ajutatoare daca vrei sa-i ajuti creierul daca nu, asta e nu te obliga nimeni. Eu nu vad morivul pt care ne suparam si ne certam acum. Ne-am spus parerea si doar atat. Daca el este multumit va ceda sau va multumi, dar avand in vedere ca este un topic fara logica, deja l-a lamurit unul din admini. Nu era nevoie de atatea pagini de comenturi banale, puteam fiecare sa venim cu solutia ceruta de shteff.

Spre rusinea mea,nu am avut net, așa ca nu am putut "interveni" si mă bucur.
Cei care nu au înțeles tema topicului sunt rugati sa reciteasca primul post.

Tiberiu (ca sa nu te neglijez), se pare ca ești sustinatorul unei idei care te defineste si te modeleaza specific.
" Dacă nu ești cu mine ești împotriva mea " Nu este o idee /cale buna de urmat.

Sa pui un pres frumos colorat peste "rahatul" proaspat, sau sa  omori cainele care latra agresiv anuntand cutremurul nu te scapa de la moarte.

După cum observi nu ai adus nici un argument pro sau contra eliminării anunturilor agresive (de tip spam) din new content,dar te-ai expectorat inutil si deranjat/deranjant la adresa mea.Am si eu o propunere (ca sa nu te simți singur), sa se scoată toate anunturile din care se imbogateste marius , din new content si sa ți le pună tie in fiecare postare zilnic.

Nu trebuie sa te simți "balonat"ca eu am curajul se critic/semnalez/apreciez oameni implicit din/prin prisma faptelor care-i preceda.Se numește libertate si curaj,pe care le susțin si le exprim in stil propriu.Si datorita/din cauza mea implicit a celor spuse/scrise de mine s-a imbunatatit forumul.Chiar eu le-am dat idei de castig si promo si majoritatea ideilor bune s-au materializat, dupa cum am si semnalat insa au aparut alte probleme.
Si eu am fost "ban-uit" de tyler_durden, deci știu cum se simte frustrarea.
Aici nu este despre aprecierea sau nu a vreunui user.
Moderatorii sunt(ar trebui sa fie)o categorie aparte, care sa înțeleagă ca si tu, care ai părerile diferite ai valoarea ta, deci trebuie sa fi liber sa îți strigi problemele(in cadrul unui regulament de bun simt) si mai ales sa fii luat in seama fiindcă ești valoros...ESTI USER deci parte dintre noi.
Dacă stilul meu de a-mi striga dezamagirea îți provoacă "repugna"...ia o lămâie .

Ce am obtinut cu postul asta?...putin mai mult decat nimic, dar sper ca pana si cel mai fricos/retras dintre noi va avea curajul sa adere la o idee buna.

Pe de alta parte raspunsurile(interventiile) moderatorilor care au citit, au inceput sa fie mai "moderate", sesizand probabil(in ultima instanta) ca e o problema primordiala(cu adevarat).

Sunt foarte sigur ca sunt multi deranjati de problema expusa, iar noi suntem doar "varful" care am avut curaj sa ne "tastam" opiniile fara teama.(scuzati dezacordul analfabetic al frazei, scopul scuza mijloacele)

Ps: offtopic scurt...ce scrie mai jos nu l-am scris eu ci aplicatia din iPhone-ul pe care NU-L AM.

PASTE FERICIT...pe campiile mentale.

Edited by treige

Se va cauta o solutie si pentru up-urile agasante. Cand si cum? Inca nu stiu sa va transmit nimic, vedem ce solutie gasim impreuna cu Marius.

Referitor la Mario si multele sale topicuri comerciale, impodobite de zeci de up-uri zilnice...eu inca imi sustin solutia data in anteriorul topic legat de acesta "mario-problema".

Nu trebuie sa te simți "balonat"ca eu am curajul se critic [...]

Asta ai făcut si faci in continuare ca nimeni altul. In afară de critici, nu imi aduc aminte ca tu să fi dat vreo soluţie la una din problemele pe care le expun userii zilnic pe forum. Nu e nevoie sa-mi răspunzi!

Am luat la cunostinta. Candva se va implementa si treaba asta. Alte discutii nu isi mai au rostul, ca de obicei, vine omul rau si negru si va strica jocul cu inchisul topicului.

Repet, am luat la cunostinta. Domnu treige, reclamatia dumneavoastra este tratata cu prioritate, si ne supunem umili luminatiei si ideilor dvs revolutionare fara de care nu am putea trai. Va multumim si va urâm donatie placuta si usoara.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.