Jump to content
arcibal

se poate schimba ceva la regulament ?

Recommended Posts

Salut,

incep prin a va saluta pe toti cei care contribuiti la acest forum.

Va urmaresc de catva ani de pe tefefonul meu mobil, cu aplicatia tapatalk, aflu de la voi stiri si informatii folositoare, dar de fiecare data cand intru gasesc un numar impresionant de posturi de la mario_iphone, cu vand iphone black, vand iphone white, vand iphone 5s silver, vand iphone 5s white si cred ca pot sa o tin asa mult si bine. Personal nu am nimic cu omul, nici nu il cunosc si nici nu vreau sa il supar, probabil ca din asta traieste, dar vin la voi, administratorii site-ului, cu urmatoarea rugaminte/propunere: schimbati regula prin care o persoana are voie sa puna atat de multe posturi legat de vanzarea unor device-uri. Va rog sa faceti in asa fel incat o persoana sa poata sa puna zilnic un post in care sa introduca toate device-urile pe care le vinde, astfel incat cine este interesat, poata sa studieze toata oferta in acelasi post. Propunerea mea se refera doar la cei care pun foarte multe anunturi de vanzari. Astept zilnic de la site informatii despre fenomenul iphone, si nu anunturi de vanzari. Daca vreau vanzari ma duc pe mercador.

Daca mai sunt pesoane care au aceeasi parere, ii rog sa o exprime. In speranta ca nu am ofensat prea multe pesoane, va multumesc si astept un raspuns.

Catalin.

• Upvote 4

Mario_iphone este partener cu forumul :D

Sent from my Revo R80 using Tapatalk

Si a doua chestie, inca nu am gasit cum sa facem sectiuni ale forumului invizibile in "unread" din tapatalk.

Sent from my iPad using Tapatalk

Mario_iphone este partener cu forumul :D

Sent from my Revo R80 using Tapatalk

si ce daca e partener? Nu se poate modifica regulamentul ?

• Upvote 1

Problema este ca "Nu ati reusit sa faceti nimic" inca de cand v-am semnalat eu cu 1 an in urma.Aceleasi anunturi(de orice fel) exista si in web(nu doar tapatalk).Sa fiu sincer este extrem de obositor sa vezi aceleasi anunturi "inutile" celor care chiar nu vor sa cumpere zilnic accesorii sau terminale.

Chiar asteptam sa se mai sature cineva de aceleasi spam-uri zilnice.Exista arie de vanzari...(dar ma repet si deja m-am saturat).Sunteti la fel de opaci ca seful vostru:Marius Micsa,care ca sa faca " o miscare" de imbunatatire pe forumul asta trebuie sa scriem 100 de oameni romane timp de 10 ani !

Nu va mai coditi si nu va mai intrebati cum se face, puneti mana si incercati, daca Marius nu intelege motivul explicati-i-l de 100 de ori pana chiar va intelege.Daca nu stiti cum,intrebati pe main.Daca nu se gaseste nimeni, din banii de reclame si de la cei care sunt" parteneri" platiti un om sa faca o treaba profesionala.Motivatia cu "noi facem asta benevol" nu va scuteste de la a face ceva!

Si eu tot benevol "intervin" aici si nu m-am plans ca ma deranjeaza reclamele,le inteleg scopul si rostul si ma supun.

Faceti in asa fel sa ne fie bine tuturor.

AAA si...La multi ani !...si la anu care vine sa ne "simtem" si mai bine.

Edited by treige
  • Upvote 1

Sincer, si mie mi se pare aiurea. Parca suntem la piata. Si eu cateodata mai vand una alta, dar am voie o actualizare pe zi. Cand deschid azi forumul este plin de anunturi ale lui mario. Totusi este un forum dedicat idevice-urilor, nu un site de anunturi. Si eu mai vand dar am anunt in paralel pe okazii, unde se plateste, aici nu platesc. Daca se poate reglementa cumva chestia asta...mi-ar place si mie sa fie curat si sa gaesti informatia pura.

• Upvote 2

Eu zic sa dea un moderator pinned la toate topic-urile lui ca sa apara tot timpul sus.

Sent from my iPhone.

Din cate stiu eu Mario are topicul pinned platit.

Tot timpul când dau un search pe forum sa caut o informație dau de anunțurilor lui Mario!Si chiar dacă e partener al forumului,ce contează!Sa-și facă propriul site!(Eventual poate să-și pună si o reclama pe forum)

Părerea mea!

Totuși forumul asta e pentru informare nu pentru Cumpare!

Edited by Theodor Hedesiu
  • Upvote 1

Da, sunt si eu de aceeasi parere: toate anunturile postate sa le puna intr-unul singur.

Nu cred ca este nevoie de un anunt pentru 3GS negru, 3GS alb, 4 negru, 4 alb ... si tot asa pana ajunge la iPhone 5S. Intr-adevar este o strategie de vanzare, dar pur si simplu esti sufocat de acele anunturi.

nu contest cu nimic, s-a mai discutat despre mario-iphone, si-a mai diminuat din nr topic-urilor cu anunturi dar stim ca nu e de ajuns, ramane la atitudinea lui Marius sa gestioneze acesta nemultumire.

Eu as propune asta: 1-3topicuri in care sa-si prezinte business-ul ( service, decodari) si un altul pentru anunturi tip vanzari idevice, in 1st post sa-si modifice oricand disponibilitatea produselor astfel incat sa-i fie usor cumparatorului sa citeasca informatiile fara a face slide prin zecile de pagini din topicul sau. Pinned - si astfel dispare si posturile tip up agasante.

• Upvote 2

treige: In afara de a comenta acid si de "sa se faca" poti? Propune ceva constructiv, nu critici. Vino si tu cu o idee care se poate pune in practica, nu "sunteti toti niste incompetenti". Sunt satul de oameni cu idei ca tine pana peste cap. Toata lumea "sa se faca". Numai critici poti sa aduci, in rest, nimic util.

Mda, un an mai bun si tie.

@mau: hai sa gasim o forma decenta de gestionare a acestei probleme si o punem in practica. De Marius si punerea efetiva in practica ma ocup eu. N-am insa nici o solutie referitoare la micsorarea numarului de posturi. Deja la Bazar este buton UP, nu mai este cazul sa posteze zilnic. Este exclus insa sa-l dam afara si sa-l scoatem definitiv din forum pe Mario, asa cum ar vrea treige. Care, ca tot veni vorba, nu stiu de ce este VIP?!

Urmand modelul colegilor care se ocupa de decodari, hai sa unificam toate posturile lui Mario intr-unul singur, pinned,  in care sa treaca tot ce vinde si presteaza si pe care sa il poata updata oricand. In acest fel nu mai este cazul unui miliard de "up"-uri si a anunturilor pentru fiecare culoare, model, capacitate etc. de iDevice in parte.

• Upvote 1

Sunt destul de convins ca nu toate anunturile sale la care face up mai sunt de actualitate.

In trecut am mai obs reclamații, am mai primit obs de la useri via PM.

Eu cred ca un singur anunt pt vanzari, un altul pt service+decodari e de ajuns, ambele pinned in cazul sau fiind colaborator.

In anuntul cu vanzari idevice-uri sa-si listeze toate produsele cu detalii in dreptul sau.

Ex: "iPhone 5s sigilat, provenienta EU fara acte - 588 euro"

Acesta lista sa fie in 1st post si sa aiba posibilitatea sa o modifice dupa bunul plac in functie de ceea ce îi intra pe stoc ori iese.

La fel si ceilalți astfel de vanzători ce si-au construit un mic business din asta si au anunt in forum.

Daca mario e cel mai ușor de sesizat pt ca e activ nu insemna ca e singurul.

Aceștia sa fie pezenti doar in oferte permanente. In secțiunea anunturi sa existe doar anunturile de okazie.

Da, Ok daca Mario e colaborator premium si isi negociază locul si-n secțiunea anunturi sa fie pinned si prezent doar intr-un sigur topic si aici. Sau sa aive move topic linkat catre cel și-n oferte permanente.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Inca ceva.. exista posibilitatea sa nu mai fie zeci de topicuri pinned de la userii din staff ? Inteleg ca daca ai un mic business ai tot dreptul(gen mario iphone),dar sunt useri (din staff-care nu sunt vanzatori in general),care au topicuri pinned si nu e corect,fata de cei obisnuiti

Edited by Retzius

@Retzius aceia ce au topic pinned sunt susținuți de acesta mica comunitate.

Iar daca faci referire la topic-ul meu, pt ca sunt singurul ce are un mic business din staff, te anunt ca a fost făcut pinned inca de cand eram user pe acest forum. Adica pinned-ul a fost dat de unul dintre administratori si fara ca eu sa cer asta, plus de asta datorită seriozității mele am recomandarea tuturor din staff-ul iphoneforum.ro si nu numai.

Restul sunt tutoriale sau topic-uri cu informații importante, evidențiate astfel pt a fi ușor de reperat de catre voi.

@Retzius aceia ce au topic pinned sunt susținuți de acesta mica comunitate.

Iar daca faci referire la topic-ul meu, pt ca sunt singurul ce are un mic business din staff, te anunt ca a fost făcut pinned inca de cand eram user pe acest forum. Adica pinned-ul a fost dat de unul dintre administratori si fara ca eu sa cer asta, plus de asta datorită seriozității mele am recomandarea tuturor din staff-ul iphoneforum.ro si nu numai.

Nu prea ai inteles ce am spus eu.

Inca ceva.. exista posibilitatea sa nu mai fie zeci de topicuri pinned de la userii din staff ? Inteleg ca daca ai un mic business ai tot dreptul(gen mario iphone),dar sunt useri (din staff-care nu sunt vanzatori in general),care au topicuri pinned si nu e corect,fata de cei obisnuiti

La astfel de topicuri ma refer http://www.iphoneforum.ro/topic/27005-vand-cyborg-rat-7/

http://www.iphoneforum.ro/topic/27998-vand-macbook-pro-15-mid-2009/

http://www.iphoneforum.ro/topic/25276-vand-suport-masina-iphone-universal-montar/

Edited by Retzius

:).

Astfel e răsplătit statul lor din acest forum si munca benevol ce ne-o prestează noua, tutoror.

Atâta timp cat pe "noi" nu ne deranjează si nici pe propietarul acești forum "Marius" nu e nici o problema ca au un anunț pinned.

Am luat la cunoștință de nemulțurile voastre, speram sa gasim cat mai curând o solutie pe care o v-om transmite si vouă.

Pana atunci topicul ramane inchis.

La multi ani!

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.