Jump to content
treige

Recommended Posts

Propun scoaterea urmatoarelor campuri de la statut: Birthday, Gender, Interests.Motivul este ca sunt inutile.

Nici unul din campuri nu ne ajuta sa-i ajutam pe cei care le completeaza.

Interests sunt de acord cu tine. Restul, parerea mea este ca ar trebui sa fie obligatorii, sa stim si noi cu cine stam de vorba :)

OK.In afara faptului ca aici cam ce e obligatoriu nu se respecta(ca in toata romania dealtfel)...

Imi poti spune la ce iti foloseste sa stii ca respectivul care te intreaba tehnic(la obiect) este male sau female?

Sau la ce iti foloseste sa stii exact cand este ziua lui de nastere?

Nu crezi ca exista destule site-uri specializate in asa ceva(Matrimoniale/irc...etc)?

Iar semnaturile chicioase cu tenta de BMW cu cruciulite la retrovizoare au sens la...?

Prin Birthday si Gender mai observi si tu cum sa te adresezi unei persoane....Si exista un proverb:"Regulile sunt facute ca sa fie incalcate" :))

Sent from my iPhone.

• Upvote 1

Regulile aduc stabilitate si respect reciproc. Atunci cand nu le respecti, esti tratat ca atare. Ca sunt unele la care mai inchidem ochii, da, sunt, dar totusi in mare se respecta cat de cat.

Ajuta sa stii daca vorbesti cu un pusti de 7 ani sau cu un om care intelege ce inseamna costuri, service etc. Iar male sau female, da, nu are foarte mare importanta, dar totusi e prea impersonal un username si o poza aiurea. Daca cineva intra pe site-uri gsm sau iphone sa agate, are o problema...

Semnaturile am zis de mult ca trebuie restranse sau scoase, dar din pacate nu este site-ul meu, asa ca... :)

• Upvote 1

Ajuta sa stii daca vorbesti cu un pusti de 7 ani sau cu un om care intelege ce inseamna costuri, service etc.

Ai 2(doua)rubrici care au cam acelasi sens(din ce spui mai sus), AGE si BIRTHDAY.Care crezi ca e castigatoarea "la puncte"?

Edited by treige

Auzi,dar pana la urma cu ce te incomodeaza pe tine si age si birthday?

Sent from my iPhone.

• Upvote 1

Prevad ca vrei sa ne "tragem de sireturi".No problemo!

Nu am "ce sa aud" ca aici se comunica scris, apoi daca citeai mai sus vedeai motivatia, respectiv si numele ariei.

Dar de fapt simt eu ca nu asta-i problema ta acum...nu-i asa? Tu vrei sa te dai macho man, sa te evidentiezi, eventual sa acumulezi posturi .Sau "ca sa te citez"      -De plictiseala-- 

Topicul asta nu e pentru tine(nu iti este adresat), nu te-am intrebat ceva, nu te-am bagat in seama.

Nu ma plictisi cu invazia de inoportun.

Edited by treige

Ai avut o propunere, ti-ai sustinut punctul de vedere, dar de ce incerci sa inchizi gura altora in aceasta maniera? Nu este deloc elegant.

Edited by andreic
  • Upvote 1

Mai exact care maniera? 

Sa inteleg ca formularea:  "Regulile sunt facute ca sa fie incalcate"

o anuleaza pe: "Regulile aduc stabilitate si respect reciproc"?

Asta e despre eleganta?

Pare ca (inca de la inceput)am deschis un topic cu tenta serioasa si folositoare unde am expus motivat o actiune.

Pune-te in locul meu si raspunde tu postului 7.

...cu atit mai mult cu cat te cunosc si stiu ca nu esti un pusti (fara vorbe-n caracter si invers).

Edited by treige

Ma enervez numai când iti citesc posturile @treige, @patruge, @4G sau cum iti mai spui ... Nu înțeleg de ce atâta inversunare asupra celorlalti useri, de ce comentezi mereu atunci când cineva scapă cate o greșeală, de ce majoritatea posturilor tale sunt acide si nefolositoare, de ce încerci sa pari superior etc ... Nu o sa intru in polemica cu tine pentru ca te stiu de ceva vreme, sper ca cineva sa observe ceea ce faci si sa ia măsuri. Vezi daca am greșit ceva si fa analiza pe text ...

Pentru a schimba ceva pe forum nu este suficientă doar părerea ta, daca te deranjează acele câmpuri, ignora-le, nu le completa ... Atât am avut de zis ...

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk Pro ...

Nici eu nu voi intra "in polemica",pentru ca nu despre asta este postul.Interesant este ca orice parere(inclusiv a ta) POATE fi luata in considerare.Este o sansa, este un pas in fata.

Aici este despre sugestii si propuneri(atentie, nu OBLIGATII sau PARERI)

Edited by treige

Hai sa nu deviem de la propuneri si pareri. Eu ti-am raspuns, este parerea mea. Tu nu esti de acord, este parerea ta. Daca nu mai avem si alte pareri pe acest subiect, topicul se inchide, pentru a evita pedepsele.

• Upvote 1

La subiect:

Varsta - necesara pentru a putea determina capacitatea de intelegere a interlocutorului si a te adapta nivelului lui de perceptie, intr-un fel vorbesti cu un pusti de 11 ani si altfel cu un adult de peste 30;

Gen - de asemnea, necesar pentru ca altfel vorbesti cu un baiat si altfel cu o fata, care este, prin definitie, mai putin tehnica si anumite operatii trebuie explicate mai in amanunt si cu termeni mai lejeri.

Asta este si motivul pentru care orice forum din lumea asta, indiferent ca este de gastronomie sau gsm, are prezente aceste doua campuri in profilul membrilor.

• Upvote 2