Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Muzica iphone

• This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   alfascan511

alfascan511

Incepator

• Membru
  • 98 posts
    • Time Online: 15m 47s
Neutral

Posted 11 July 2009 - 08:06 PM

Salut. merge sa bagi mp3-uri pe iphone, ma refer la mp3-uri din astea luate de pe net, necumparate si daca da cum se baga , cu ajutorul la itunes, ca parca asa direct pe memoria lui nu merge nu? Si ma gandesc ca se poate face si playlist. Mersi.
  • 0

#2 OFFLINE   Marius

Marius

iGeniu

• Admin
  • 13,250 posts
  • iGadget:iPhone 4S, iPhone 5
  • Versiune iOS:1.x
  • Versiune BB:2.0.12, Alt BB nespecificat
  • Mac:MacBook Pro
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
Excellent

Posted 11 July 2009 - 08:22 PM

QUOTE (alfascan511 @ Jul 11 2009, 06:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salut. merge sa bagi mp3-uri pe iphone, ma refer la mp3-uri din astea luate de pe net, necumparate si daca da cum se baga , cu ajutorul la itunes, ca parca asa direct pe memoria lui nu merge nu? Si ma gandesc ca se poate face si playlist. Mersi.

Normal ca merge.
Ai chiar mai multe optiuni.
Cel mai simplu, deschizi iTunes, si direct unde apare Music la iPhone, drag and drop.
Ai grija numai sa selectezi "Manualy manage...." daca nu vrei sa te folosesti de playlisturile iTunes.
Eu te-as sfatui sa te folosesti de playlistul din iTunes (acolo sus la Library), pentru ca daca vreodata vrei sa-ti faci backup, iTunes ia melodiile de acolo, si esti asigurat.
Eu am patit-o de exemplu.
Aveam muzica numai pe iPhone, si acolo m-am pus sa editez fiecare melodie, sa-i pun poze, sa editez tagurile etc.
Evident ca la un moment le-am pierdut pe toate, si a trebuit sa o iau de la capat.
Acum le am puse acolo in librarie, acolo le-am si editat, si automat ai un backup.
iTunes stie sa faca direct pe DVD, sau ce vrei tu, deci mi se pare mai util si safe.
  • 0

Ma puteti urmari si pe: Twitter, Facebook sau Google + Vrei oportunitatea de a gastiga produse Apple aproape gratuit, FreebieJeebies iti ofera o astfel de oportunitate. Daca vrei sa afli mai multe despre sistem, cum functioneaza si ce trebuie sa faci pentru a participa, intra aici unde am postat exact pasii ce trebuie urmati.

Succes.

#3 OFFLINE   alfascan511

alfascan511

Incepator

• Membru
  • 98 posts
    • Time Online: 45d 14h 29m 41s
Neutral

Posted 11 July 2009 - 08:49 PM

Mersi mult de raspuns, mereu esti foarte prompt. O sa imi iau atunci iphone, probabil o sa mai apelez in viitor cu diferite intrebari pana ma prind cum sta treaba, ca pana acum numai cu symbian si windows mobile m-am jucat. Vreau sa zic ca la windows mobile e o nebunie sa faci playlist de muzica, se face prin windows media player si vreau sa zic ca mi-a trebuit vreo 2 sapt pana sa ma prind cum e treaba, e foarte complicat, cu symbianul era altfel.
  • 0

#4 OFFLINE   Marius

Marius

iGeniu

• Admin
  • 13,250 posts
  • Operator:
Excellent

Posted 11 July 2009 - 08:57 PM

QUOTE (alfascan511 @ Jul 11 2009, 07:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Mersi mult de raspuns, mereu esti foarte prompt. O sa imi iau atunci iphone, probabil o sa mai apelez in viitor cu diferite intrebari pana ma prind cum sta treaba, ca pana acum numai cu symbian si windows mobile m-am jucat. Vreau sa zic ca la windows mobile e o nebunie sa faci playlist de muzica, se face prin windows media player si vreau sa zic ca mi-a trebuit vreo 2 sapt pana sa ma prind cum e treaba, e foarte complicat, cu symbianul era altfel.

Viata ta va deveni mult mai simpla. wink.gif
  • 0

Ma puteti urmari si pe: Twitter, Facebook sau Google + Vrei oportunitatea de a gastiga produse Apple aproape gratuit, FreebieJeebies iti ofera o astfel de oportunitate. Daca vrei sa afli mai multe despre sistem, cum functioneaza si ce trebuie sa faci pentru a participa, intra aici unde am postat exact pasii ce trebuie urmati.

Succes.

#5 OFFLINE   alfascan511

alfascan511

Incepator

• Membru
  • 98 posts
Neutral

Posted 13 July 2009 - 06:07 PM

Inca o chestie in legatura cu muzica, de ex daca ascult muzica prin casti cu bluetooth sau nu neaparat, de ex si prin casti normale, daca primesc un apel si vorbesc, dupa terminarea apelului pleaca muzica singura in continuare? Intreb ca mai demult am avut un telefon Samsung si dupa terminarea convorbiri nu mai pleca muzica.
  • 0

#6 OFFLINE   Marius

Marius

iGeniu

• Admin
  • 13,250 posts
  • Operator:
Excellent

Posted 13 July 2009 - 10:32 PM

QUOTE (alfascan511 @ Jul 13 2009, 04:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Inca o chestie in legatura cu muzica, de ex daca ascult muzica prin casti cu bluetooth sau nu neaparat, de ex si prin casti normale, daca primesc un apel si vorbesc, dupa terminarea apelului pleaca muzica singura in continuare? Intreb ca mai demult am avut un telefon Samsung si dupa terminarea convorbiri nu mai pleca muzica.

Draga alfascan511, ce trebuie sa intelegi, este ca Apple nu este Samsung, sau Nokia, sau Allview.
Nu s-au vandut milioane de iPoduri degeaba.
Dar sa-ti raspund la intrebare cu cat mai putin sarcasm posibil wink.gif, da, evident, muzica, filmele, tot ce tine de iPod se va relua exact de unde a ramas inainte sa vorbesti tu la telefon.
Ba mai mult, ca sa nu te sperii, beneficiezi de un fade in si fade out al sunetului inainte ca telefonul sa sune.
In Apple you have to trust.
I-mi pare rau de tine, dar nu degeaba suntem fanatici Apple, wacko.gif .
Join us young Jedi lol.gif
  • 0

Succes.

#7 OFFLINE   alfascan511

alfascan511

Incepator

• Membru
  • 98 posts
Neutral

Posted 14 July 2009 - 05:03 AM

Da, mersi de raspuns, intreb si eu ca nu stiu cum sta treaba, stai linistit , sa vina la orange si il iau, ca m-am hotarat. Mersi.
  • 0

#8 OFFLINE   vasy

vasy

Incepator

• Membru
  • 89 posts
  • iGadget:iPhone 4S
  • Versiune iOS:7.0.4
  • Versiune BB:5.14.02
  • Operator:
  • Interests:Electronica Hardware & Software
Neutral

Posted 29 May 2010 - 07:15 AM

Da ... si eu mi-am luat un 3Gs 32GB..... Si vreau sa spun ca este cel mai minunat device pe care il detin.... si pot sa spun ca am avut NOKIa 6710N Sony Ericssoane ... ce nu am avut eu si de astea noi modele...dar Ca IPHONE. nu cred ca mai exista un alt device asa de bine pus la punct... mai ales in ceea ce priveste Touchstcreen, si chiar tot ce tine de Iphone.....

BR
  • 0

#9 OFFLINE   aliecs

aliecs

Incepator

• Membru
  • 6 posts
    • Time Online: 7h 47m 8s
  • Versiune iOS:5.1.1
  • Versiune BB:Nu stiu, Alt BB nespecificat
  • Operator:
Neutral

Posted 10 June 2010 - 01:58 PM

nu stiu ce am facut si cum am reusit.. dar nu mai imi da voie sa fac drag & drop pe music.. cum refac treaba asta.. ?
  • 0

#10 OFFLINE   quaq

quaq

Incepator

• Membru
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 7m 55s
Neutral

Posted 27 August 2010 - 07:29 PM

aceeasi problema ca si aliecs, cum poate fi rezolvata aceasta treaba .. ?
  • 0

#11 OFFLINE   Ravester

Ravester

Utilizator avansat

• Membru
  • 590 posts
    • :
  • iGadget:iPhone 5s, iPod Classic
  • Versiune iOS:7.1
  • Versiune BB:1.03.02, 3.04.25
  • Apple TV:Apple TV 3G
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu

Posted 28 August 2010 - 12:17 PM

Sterge toate Playlist-urile pe care le ai, restart iTunes, fa un playlist nou si incearca sa pui muzica in el. Daca nu merge nici asa creeaza un user nou in windows intra pe el deschide iTunes si incearca si de acolo.
Daca tot nu reusesti incearca sa reinstalezi itunes. Sper sa-ti mearga.

Apropo de iPhone, great device... pacat ca e facut de Apple si ca sa ne bucuram de el trebuie sa ne chinuim cu 7 mii de tool-uri sa facem jailbreak/unlock, nu putem sa ne bucuram de flash in browser si nici de un multitasking real ci doar de tentativa asta enervanta de pe ios4.0 care apropo, MA SCOATE DIN SARITE, frate era greu sa introduca o chestie de genul... long press home to close application, ca sa nu o mai bage in background sa stau de fiecare data sa inchid aplicatiile sau sa le uit deschise???
  • 0

iPhone by Apple!
Slide_To_Unlock_by_floofyproductions.gif

#12 OFFLINE   aliecs

aliecs

Incepator

• Membru
  • 6 posts
    • Time Online: 2d 26m 56s
  • Versiune iOS:5.1.1
  • Versiune BB:Nu stiu, Alt BB nespecificat
  • Operator:
Neutral

Posted 28 August 2010 - 01:24 PM

s-a rezolvat. doar ca am uitat sa va anunt smile.gif trebuie setat din itunes manually manage music and videos. legi telefonu la pc, deschizi itunes, mergi pe X's Iphone si la summary bifezi "manually manage music and videos". click si gata smile.gif
  • 0

#13 OFFLINE   quaq

quaq

Incepator

• Membru
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 7m 55s
Neutral

Posted 29 August 2010 - 12:34 PM

Multumesc pt răspuns
  • 0

#14 OFFLINE   George Danila

George Danila

Incepator

• Membru
  • 62 posts
    • :
  • iGadget:iPhone 4
Neutral

Posted 29 August 2010 - 09:49 PM

QUOTE (Ravester @ Aug 28 2010, 01:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Apropo de iPhone, great device... pacat ca e facut de Apple si ca sa ne bucuram de el trebuie sa ne chinuim cu 7 mii de tool-uri sa facem jailbreak/unlock, nu putem sa ne bucuram de flash in browser si nici de un multitasking real ci doar de tentativa asta enervanta de pe ios4.0 care apropo, MA SCOATE DIN SARITE, frate era greu sa introduca o chestie de genul... long press home to close application, ca sa nu o mai bage in background sa stau de fiecare data sa inchid aplicatiile sau sa le uit deschise???

Cine te pune sa inchizi tot timpul acele programe? Faptul ca le inchizi sau le lasi in background nu iti afecteaza performantele telefonului si nici viata bateriei..daca asta urmareai. Raspunsul l-a dat chiar Steve Jobs.
  • 0

#15 OFFLINE   Adyp

Adyp

Incepator

• Membru
  • 38 posts
    • Time Online: 18m 2s
  • Versiune iOS:6.0.1
  • Versiune BB:3.0.04
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 30 August 2010 - 11:58 AM

QUOTE (George Danila @ Aug 29 2010, 10:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Cine te pune sa inchizi tot timpul acele programe? Faptul ca le inchizi sau le lasi in background nu iti afecteaza performantele telefonului si nici viata bateriei..daca asta urmareai. Raspunsul l-a dat chiar Steve Jobs.

Ma indoiesc teribil smile.gif
  • 0

#16 OFFLINE   George Danila

George Danila

Incepator

• Membru
  • 62 posts
    • Time Online: 17h 32m 10s
  • iGadget:iPhone 4
Neutral

Posted 30 August 2010 - 12:22 PM

e dreptul tau smile.gif