Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Cum schimb setarile la internet (APN) al iPhone-ului fara jailbreak

jailbreak Setari APN Setari internet

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#21 OFFLINE   BogdanSB

BogdanSB

Incepator

• Membru
  • 9 posts
    • Time Online: 2d 6h 54m 34s
  • iGadget:iPhone 5s
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 17 October 2014 - 10:22 AM

Am abonament 4g si am fost la orange si imi spune ca sim-ul si telefonul sunt compatibile 4g...

• 0

#22 OFFLINE   florin_slatina

florin_slatina

Incepator

• Membru
  • 1 posts
    • Time Online: 2d 6h 54m 34s
  • iGadget:iPhone 4S
  • Operator:
  • Jailbreak:Nu
Neutral

Posted 24 September 2015 - 04:18 PM

Dacă aveți un iPhone codat pe Anglia de exemplu, și folosiți o rețea din România, nu vă merge internetul deoarece telefonul are setările de internet pentru rețeaua care-i codat telefonul, adică Anglia, așa că trebuie să schimbați setările de internet.

Tot ce trebuie să faceți, este să intrați pe acest site de pe iPhone-ul vostru.Mai departe dați Custom APN, Country România, și la Carrier-ul, rețeaua care folosiți, și Create Profile.

Acum o să se deschidă o nou fereastră unde trebuie instalați setările de internet, dați install, și o să se deschidă o nouă fereastră unde permite-ți setările să se instaleze pe telefon.Atâta este toată treaba.

Acum o să vedeți că aveți profilul instalat în Settings, General.În caz că vreți să-l ștergeți, îl puteți șterge de acolo.
Nu puteam să vă împărtășesc acest mic tutorial, fără ajutorul lui Marius, care el mi-a spus de acest site, extrem de folositor.Mulțumim Marius.

multumesc.

a mers perfect la mine !!!

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: jailbreak, Setari APN, Setari internet

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

evomag.ro

Parteneri iPhoneforum:

->