Jump to content
Tyler Durden

Îmbunătățiri/aprecieri forum

Recommended Posts

Deja discuția se îndreaptă catre alta directie, s-a implementat sistemul acesta pentru a nu face chat in forum iar suportul sa fie unul cat mai exact si profesional. Mulți din comoditate deschid in post pt a cere suport fara sa se fi informat un pic inainte, multe dintre probleme zilnice sunt solutionate in acest forum de zeci de ori, dar e mult mai ușor sa deschizi un topic cu aceeasi problema si in care sa ceri ajutor fara a oferi detalii esentiale cum ar fi macar modelul telefonului, si ca sa dau exemplu uite acest topic http://www.iphoneforum.ro/index.php?/topic/16948-rog-ajutor

Mentionez ca userul m-a si sunat cu rugamintea sa-l ajut urgent cu problema din forum, dar oare care problema, care forum, ce telefon are, ce soft, ce s-a întâmplat cu telefonul de nu mai funcționează? Aceste detalii sunt foarte esentiale de menționat atunci cand ceri sprijinul cuiva, undeva.

Rog sa opriti Off-topic-ul ca nu duce nicăieri decat la aglomerarea topicului cu pareri gândite la 7 capete.

Sper ca in curând sa putem implementa o soluție viabila pt a evita astfel de situații, si a obliga useri sa menționeze detaliile necesare atunci cand se cere suport intr-un nou topic.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mai viabil ca "ignore" si ban celor care refuza sa respecte niste reguli, nu exista! Degeaba te chinui sa le explici, unii nu vor sa inteleaga, iar pe unii chiar nu ii duce capul. Nu cred ca se va simti lipsa niciunei categorii pe forum.

Nu sunt atat de exigent nici eu si nici ceilalți moderatori, așa ar trebuie, exista un regulament, un faq al acestui forum, dar nu se deranjează nimeni sa-l citească/respecte ... Idee e ca daca am

da ban de fiecare data celor ce călca pe bec am rămâne doar o comunitate foarte mică, si nu se dorește asta ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Upvote 1

Eu zic ca ar ramane exact cei care trebuie sa ramana si cei care sustin forumul prin posturi la obiect si prin respectarea unor reguli. In loc sa ii explici unuia de 10 ori si in privat si pe forum de ce trebuie sa completeze niste date si de ce trebuie sa foloseasca search, poti sa folosesti timpul astfel irosit in a ajuta un user corect si disciplinat care poate chiar are o problema.

Daca mie, ca user, nu imi convine ceva si consider ca nu pot face un compromis, nu ma cert cu Marius si cu toti adminii, ci ma duc frumusel si imi fac forumul meu, pe cheltuiala mea si cu regulile mele.

Parererea mea este ca sunteti prea "draguti" si prea ingaduitori.

Guest treige

"La Misto" inseamna exact cum ti le-ai completat tu, nea 3g. Stiu ca te crezi foarte spiritual, dar asta nu tine loc de reteaua de telefonie si de locatie.

"Nea" ronin ,inventezi sensuri,dar nu te stresa nu e vina ta...e cald afara!Atotstiutorule(care esti)cand vei fi destul de lucid sa citesti avatar-ul meu de 10 ori si OBSERVI o data ca acolo scrie un iDevice care nu(detine/are) presupune GSM dar are wireless LAN(Local Area Network)supranumit "NEA WIFI" vei intelege(chiar si tu)spiritualitatea cutremuratoare ca m-a prins untr-un moment de reculegere in timp ce bunicu invelea iphone-uri in staniol iar marmota se uita la reclama cu ciocolata.

Locatia este un termen general care poate insemna (daca universul ar fi cartografiat)si puncte(cardinale sauu nu)astronomice.

Iar acum daca tot te-ai dat si cu barca asta...opreste-te ca intram atit in off prea tare cat si unii in derizoriu.

Off-topic: NEA 3G, de ce te semnezi cu indemnuri pe care tu insuti nu vrei sa le respecti?...si le mai scrii si cu rosu :))

On-topic: un sistem de "donatii" aka contributii materiale din partea membrilor pentru sustinerea forumului sau alte activitati conexe, se poate face? S-a incercat? Nu stiu, intreb si eu...

Incetati ca nu are rost discutia.

triege: intelege ca nu putem obliga utilizatorii dena inscrisi sa-si complecteze datele. Cei care se inscriu noi, NU pot posta pana nu completeaza datele.

Pe de alta parete nu pitem sa-i punem sa completeze sute de campuri la inscriere pentru ca nimeni nu se va mai inscrie.

Incercam sa solutionam toate solicitarike tale, dar incearca sa intelegi ca suntem putini si unii dintre noi mai au si un loc de munca.

Altii: Cat despre mailuri, a fost o problema, s-a rezolvat.

Vom modifica Noob in Novice sau ce scria acolo si il vom inlocui pe Mr. Bean cu altceva.

Alte solicitari nu cred ca erau.

Cat despre regulament, se va ocupa Shteff de el cand isi termina treaba. Nici nu va imaginati ce favor ne face Shteff ca modereaza acest forum, asa ca va rog sa aveti putina radbare si intelegere.

Pe de alta parte, daca cineva are ceva idee pe care o si poate materializa, este mai mult decat binevenit sa o evidentieze si sa o realizeze.

Deci, din nou, incetari discutia pentru ca este inutila.

Am modificat din Noob, în Beginner că mi-ați spus că nu vă place noob.

Acum mai rămâne să punem o poză și-l lăsăm pe Mr.Bean în vacanțele lui.

Aveți ceva poze? :D

Guest treige

Drept la replica:Nea"ronin"speram ca o sa vezi(chiar si tardiv) ca semnatura in acest caz ti se adreseaza.FRumos era sa te scuzi si sa recunosti ca ai cam gresit-o nu sa ma jignesti cand nu mai ai nici un argument.Eu ti-am propus pace si tu te-ai sters in partea dorsala cu ea punand mai presus caracterul tipic romanesc,care naste monstruozitati ca Basescu si securitatea.Marius imi cer scuze daca am poluat(ma stii probabil din alte posturi ca nu capitulez),eu aici o sa ma opresc cu acest conflict (si de data asta chiar ma opresc)indiferent de stilul pe care ronin il va adopta in urmatoarele jigniri...doar sant VIP ...ce dreaq,Asta presupune cumva o mai mare atentie la neatentie:

"Rog sa opriti Off-topic-ul ca nu duce nicăieri decat la aglomerarea topicului cu pareri gândite la 7 capete. "

Pentru ca este un topic de "imbunatatiri/ aprecieri forum", doresc sa le multumesc din suflet adminilor pentru optiunea de "ignore" din cadrul profilului, care functioneaza pe principiul comutatorului "on/off 3G" din dragele noastre iDevice-uri. In sfarsit, nu mai sunt obligat sa suport elucubratiile diversilor useri.

Va multumesc! :notworthy:

Multumesc pt. ca mi-ati luat in considerare sfatul si ca mi-ati inteles nemultumirea in legatura cu "Noob" de la rangul membrilor si l-ati schimbat cu "Beginner" :) .

Multumesc din nou!

Go iPhoneForum.RO !

Go Tyler Durden !

• Upvote 1

Multumesc pt. ca mi-ati luat in considerare sfatul si ca mi-ati inteles nemultumirea in legatura cu "Noob" de la rangul membrilor si l-ati schimbat cu "Beginner" :) .

Multumesc din nou!

Go iPhoneForum.RO !

Go Tyler Durden !

Si eu nimic ? ;)

Avand in vedere ca forumul se adreseaza publicului din Romania, celor ce vorbesc romaneste, e mult mai util si mai bine d.p.d.v. SEO ca aceste denumiri sa fie in limba romana.

Avand in vedere ca forumul se adreseaza publicului din Romania, celor ce vorbesc romaneste, e mult mai util si mai bine d.p.d.v. SEO ca aceste denumiri sa fie in limba romana.

Mai exact la care denumiri te referi ?

Ce ziceti? Inspirate din alta parte apoi modificate si create in mare parte de mine special pt. iPhoneForum.

administrator.png

vip.png

membru.png

moderator2.png

nouvenit.png

• Upvote 3

Un pic mai mari și sunt foarte ok!Mie chiar îmi plac.

Să vedem ce zic și restul.

Hmm :-? .. Mai mari :D .. Cam ce marime ? E mai oke sau e prea mare?

administrator copy.png

moderator copy.png

vip copy.png

membru copy.png

nouvenit copy.png

• Upvote 1

Păi astea actuale ce mărime-s?

Marius știe mărimea exactă.

Am dat un edit la postul de mai sus si am pus imaginile putin mai mari :). Eu pot sa le pun ce marime doriti doar sa-mi spuneti :D

E ok mărimea, dar s-a pierdut din claritatea.Sau acolo nu mai avem ce face?Dacă nu. le băgăm pe alea mai mici.

Da, dar ar dura :). Chestia e ca imaginile sunt facute la prima dimensiune iar cand le-am marit practic s-au tras pixelii intre ei cat sa acopere noua dimensiune pierzand mici detalii. As putea sa refac imaginile la noua dimensiune dar ar dura un pic mai mult decat un simplu resize.Pana una alta le puteti folosi pe cele mici sau chiar pe acestea mai mari si am sa revin zilele viitoare cu unele noi.

Mna ok.Din partea mea au un big like. :D

Să sperăm că și restu.

Mulțumim mult pentru ele. ;)

Is total de acord, chiar arata super.

@Tyler... Le vrei la rezolutia noului iPad? :))))

Păi nu? :P Cum și am noul Macbook, le vreau CRISP Clear. :))

Cred că sunt ok și primele mostre de Gabi2, vedem maine cum va arăta, dar prima oară, mai dați-vă cu părerea.

Până acum, 2 pentru schimbare. :D