Jump to content
Tyler Durden

Îmbunătățiri/aprecieri forum

Recommended Posts

Tot mai multe imbunatatiri pe forum:

- Facut in sfarsit sistemul de reputatie. Deocamdata e cu +/-, dat putem trece pe un sistem "Like", dar are doar sistemul de +

- Daca tot am facut sa mearga treaba, am pus limite la lume cu cate "+"-uri si "-"-uri pot da. Ca si bonus, VIP-ii au mai multe ca si userii.(sistemul e pe ore)

- Reparat sectiunea Cafenea, nu era vizibila pentru Vipi si adaugat reclame pt a reduce costurile forumului(daca-s deranjante le vom reamplasa)

Guest treige

In sfarsit,deci se poate....Ai de la mine un UP si primul cred pentru ca te-ai straduit.

Mai ramane sa faceti o informare la ce foloseste sistemul si cum se face.Eventual o mentiune in josul regulamentului.

Cam urata amplasarea reclamelor :). Mi se pare ca ingreuneaza foarte tare forumul :)

Treige, merci ești un domn. :D O să facem și aia.

Gabi, mai așteptăm feedback-ul altor userii să vedem ce spun și dacă tot așa este, le vom reamplasa.

Mie nu mi se pare că îngreunează forumul.

Guest treige

Eu am intrat si de pe iidevice si de pe stick usb cu laptopul si nu observ nici o diferenta ,si acum sa fim seriosi nu este un site plin de poze sau raclame flash eventual cu redirect prin 10 alte site-uri ca sa iti vina sa iti bagi.

Uite un exemplu de uratenie ...ASA NU : incearca sa vezi un film(clip),si fa asta pe windows.

Nu-s partinitor ci intelegator ...parerea mea ca alternativele erau cel putin 2

1:redirect.pt a acumula clicuri ceea ce mi se pare o enorma prostie.

2:Donatii ...idee binevenita dar nu in romania anului 2012.

3.O idee pe care i-am expus-o lui Marius si la care inca astept raspuns.

Ce ar fi daca s-ar face un topic cu probleme frecvente la iPhone si sa fie pus la pinned? sau hot? vad ca foarte multe dintre problemele aduse in discutie pe forum, s-ar putea rezolva cu home+sleep de exemplu...de pus intr-un word, sau chiar pe forum rezolvari la blocare Iphone cu logo apple...erorile itunes in procesul de restore sau jailbreak..ca sa vada tot omul probleme frecvente si sa nu se mai deschida topicuri aiurea... Sugestia mea, si nu vreau sa fiu luat in nume de rau pt ea. Daca voi hotarati ca nu e buna, asa e :)

Stima, GrM

Guest treige

Salut,ideea ta este f buna dar necesita angajati pt a fi practicabila(cateva persoane care sa citeasca/editeze/ordoneze) si care bineinteles trebuie platiti pt munca depusa dar(si aici este un mare dar)dupa cum observi acest forum nu este aducator de profit decat pentru cei care vand si repara neaducandu-si contributia in nici un fel {DACA ar fi dupa mine as desfiinta acea rubrica}.

Acum ca sa iti raspund la "intrebare" exista cateva topicuri pinned si moderatorii au grija sa le evidentieze pe cele noi .

Exista si topicul probleme rezolvate care se preteaza la cerinta ta si mai exista o chestie pe care nimeni nu o vede :se numeste SEARCH...si este mai utila decat orice topic pinned/dedicat/hot.

Stiu ca vine ca o surpriza pt tine dar te anunt ca foarte putini citesc inainte sa posteze,chiar zilele trecute zicea unu ca nu are timp sa citeasca dar are nevoie sa stie neaparat(de parca era pe mosia lu tacsu).

Parerea mea este ca ar fi mai de ajutor daca ai face lobby pt SEARCH

Ai de la mine un + la reputatie fiindca ai venit cu o idee si ai expus-o civilizat !

Guest treige

Si ca sa fiu in ton cu mine m-am inspirat de pe alte forumuri si as mai face o propunere aici public fiindca ultima nu s-a materializat deoarece probabil daca nu se vede nu conteaza:

ar putea fi implementata o metoda in care un user nou nu poate posta daca nu si-a completat detalii la profil(asa i-am putea ajuta mai usor pe cei care deschid un post pentru o problema.

Orice user ce se înregistrează trebuie necesar să complete Field-urile altfel nu se pot inregistra:

iGadget

Jailbreak

Versiune Baseband

Versiune iOS

Nu este de ajuns?

Spune din nou propunere pe care noi am uitat-o.Îmi cer scuze dar zilele au fost altele pe cap.

Guest treige

Ti-am trimis acum cateva zile o versiune ,hai sa-i zicem editata a regulamentului si nu mi-ai dat nici un feedback iar regulamentul a ramas acelasi(nici cea mai mica schimbare)

Sper ca macar ai apreciat munca pe care am depus-o pentru aa evidentia greselile de orice tip cat si sugestiile,dar preferam o dezbatere sau in cel mai bun caz un interes.

Cat priveste propunerea mea de mai sus repet:Fara a completa chiar si acest minim necesar mentionat de tine SA NU POATA POSTA,si mentionez ca asta ar fi bine pentru orice user fara exceptie gen :

Gabi2

Regulamentul eu trebuie sa il modific, dar din pacate inca nu am avut timp. Promit ca-l fac. Si oricum, nici nu am uitat, nici nu am ignorat asa cum insinueaza colegul nostru.

Felicitari pentru munca depusa. E mult mai fluid :D

O idee am si eu ,sa puneti langa View new content un buton Mark forums read ( ar fi mai usor de folosit )

Felicitari pentru munca depusa. E mult mai fluid :D

O idee am si eu ,sa puneti langa View new content un buton Mark forums read ( ar fi mai usor de folosit )

Pai pe langa faptul ca ai buton de mark all as read in forumuri, in pagina principala, daca mergi pana jus, ai Mark comunity as read.

Pe langa asta, daca vrei individual, poti da click pe ghilimelele dinaintea ficecarui topic pentru a-l marca read.

Sau te gandeai la altceva ?

Si ca sa fiu in ton cu mine m-am inspirat de pe alte forumuri si as mai face o propunere aici public fiindca ultima nu s-a materializat deoarece probabil daca nu se vede nu conteaza:

ar putea fi implementata o metoda in care un user nou nu poate posta daca nu si-a completat detalii la profil(asa i-am putea ajuta mai usor pe cei care deschid un post pentru o problema.

Eu zic ca ar trebui verificat sistemul de trimitere a confirmarilor. Cand mi-am facut cont dupa adresa de yahoo si am vazut ca nu merge, am facut si dupa operamail. 2 ore am stat si nu a venit nimic, pana m-a ajutat @mau sa imi activez contul. Probabil serverele sunt aglomerate...

Stiti ce nu imi place la forum ?

Ca la userii noi le puneti "Noob".... puteti baga "Beginner". Daca tot vreti sa oferiti un grad josnic noilor utilizatori, puteti lasa "Noob". Dar pe mine ma deranjeaza :P .

Spuneti-mi daca ma insel :).

Bafta!

Da. Este mult mai bine :) . [ daca ati putea schimba si poza cu Mr. Bean ar fi perfect :P:)) ]

Multumesc anticipat :P .

Ti-am trimis acum cateva zile o versiune ,hai sa-i zicem editata a regulamentului si nu mi-ai dat nici un feedback iar regulamentul a ramas acelasi(nici cea mai mica schimbare)

Sper ca macar ai apreciat munca pe care am depus-o pentru aa evidentia greselile de orice tip cat si sugestiile,dar preferam o dezbatere sau in cel mai bun caz un interes.

Cat priveste propunerea mea de mai sus repet:Fara a completa chiar si acest minim necesar mentionat de tine SA NU POATA POSTA,si mentionez ca asta ar fi bine pentru orice user fara exceptie gen :

Gabi2

De ce sa nu poata posta? Pe acest forum se cere atat ajutor cat se si ofera ajutor. Am intrat in aceasta comunitate ca sa cer ajutor iar acum dupa ceva timp pot sa-l si ofer, de ce ar trebui sa am interzis la posturi? Pentru ca nu am informatiile completate? Poate ca am avut iPhone iar intre timp am trecut la Samsung dar totusi am ramas aici ca sa ofer ajutor. Ideea ta poate fi degeaba si poate incurca multi useri deoarece un novice in lumea iPhone cu siguranta nu va sti ce inseamna aia jailbreack sau iOS deci ar completa la misto doar ca sa poata cere ajutorul, cu ce te-ar ajuta lucrul asta? Ba din contra .. te-ar incurca mai mult deoarece ai oferii niste informatii pe care poate userul chiar nu are ce face cu ele :).

Guest treige

Pai hai sa te lamuresc.Completarea datelor la avatar ne foloseste noua tuturor,odata evitand intrebari de genul:ce device ai?,sau ce ios?...etc usurand astfel atit rezultatele la search cat si complexitatea raspunsurilor.

Oricum nu era vorba de tot ce trebuie completat ci de un minim necesar.

Cat despre incepatori,ai sa ramai uimit cat de bine stiu sa se exprime si cum cunosc ei ce este jayl sau iOS desi se comporta conform postarilor ceea ce mi se pare normal.

Daca nu mai ai idevice dar doresti sa ai cont poti opta pt varianta ..NU AM ...este simplu ,dar ceva imi spune ca tu cauti cearta de fapt.

Completarea datelor "la misto", mi se pare la fel de paguboasa ca si lipsa lor, nea "treige". De asemenea, desi specific doamnelor, ascunderea varstei e o alta problema pentru ca nu stiu la ce nivel de intelegere sa ma astept de la interlocutorul meu.

Nu caut cearta dar te-ai luat de mine asa ca este de datoria mea sa ma apar :). Iti garantez ca un incepator in ale iPhone-ului nu are de unde sti ce e aia iOS sau jailbreack, si asta poti observa si singur din postarile de pe forum, nimeni nu se naste invatat si banuiesc ca si tu ai fost la un momentdat un incepator si iti garantez ca nu aveai de unde sti toate astea pana nu ti-a explicat cineva, si cum vrei tu ca utilizatorilor noi sa le explice cineva din moment ce tu propui practic interzicerea la forum :)? Pur si simplu, daca datele sunt completate la misto sau nu sunt completate e aceasi chestie ba chiar mai rau :). Deci, personal, consider propunerea ta, inutila! :)

Guest treige

Bun...am mai spus si repet:Recomand cu caldura tuturor utilizatorilor inainte de a-si face cont si a intreba sa citeasca ,citeasca,citeasca.

Astfel chiar si tu vei intelege ceea ce acum nu ti-e clar.Astfel vor afla despre jayl/unlock/iOS/baseband samd.Toate astea s-au mai rasdiscutat .Eu sant convins ca tu cu intrebarile astea vrei sa ma provoci.

Cat despre "Nu caut cearta dar te-ai luat de mine asa ca este de datoria mea sa ma apar :)." prietene....daca vei citi mai atent vei vedea ca eu discutam cu altcineva si te-am dat ca exemplu,nici decum nu m-am adresat tie cu privire la orice.

Completarea datelor "la misto", mi se pare la fel de paguboasa ca si lipsa lor, nea "treige". De asemenea, desi specific doamnelor, ascunderea varstei e o alta problema pentru ca nu stiu la ce nivel de intelegere sa ma astept de la interlocutorul meu.

"NEA" ronin :poate imi definesti ce inseamna la misto:cat despre varsta,nu este obligatoriu exact cum nu era sa intervii tu.Gradul de intelegere nu tine neaparat de varsta(iti fac cunostiinta cu tataie care este senil).Insa eu zic ca o dam in offtopic.

Tyler ai idee de ce la my content cand ma uit la ultima mea postare in loc de nume imi apare "Guest"?

Acum am vazut ca nu se manifesta doar la ultima postare....sii nu numai la mine.

"La Misto" inseamna exact cum ti le-ai completat tu, nea 3g. Stiu ca te crezi foarte spiritual, dar asta nu tine loc de reteaua de telefonie si de locatie. Si nu cumva esti tu ala care acum vreo cateva pagini te luai in gura cu tot staff-ul si acum o faci pe lupul moralist din spatele monitorului??!

Accept stergerea postului si eventuala avertizare, dar nu am putut sa ma abtin cand vad fitele astea de "VIP" :))

P.S.

Si apropo, daca tataie ala senil mai tine minte datele de logare pe site, fa-i loc in fata monitorului cat te duci tu si te racoresti.