Jump to content
Tyler Durden

Îmbunătățiri/aprecieri forum

Recommended Posts

Am adăugat opțiunea, la profil, să setați dacă aveți jailbreak sau nu.

Un nou record de vizitatori pe forum.Mulțumim!!!We really apreciate it.

Am adăugat ca și opțiune la Profil, iOS 6 și baseband-ul 2.8.01 în caz că ați trecut la iOS 6.

Eu as zice sa scoatem detalii "stufoase" de sub nickname. Ar merita puse pe pagina fiecarui user. Parerea mea.

Eu as pune :

Nickname

Poza

iDevice /uri

Ele au fost introduse pentru postarile de genul "nu merge", in care trebuie sa stii ce iOS are, ce BB, daca e JB sau nu, daca are 3G sau 4s etc. Sigur, e incarcat asa, dar e util sa poti ajuta diversi useri

Cred ca reteaua mobila nu isi are rostul,adica...pe cine intereseaza daca esti pe Voda,Cosmote,Sau orange...

Când aduci niște argumente concrete, de ce să scoatem custom field-ul, discutăm, până atunci răspunsul este nu.

Am adus un argument foarte bun. "La ce ajuta?"

Jailbreak,Baseband,iGadeget,iOS...ajuta dar reteaua de telefonie nu ajuta niciun user.

Uite de ce "ajuta"...eu, de exemplu, am niste probleme pe Orange pe care, initial, le-am pus pe seama telefonului. Dupa ce am vazut ca nu am respectiva problema si pe alte retele, pot sa sfatuiesc pe un user care e pe Orange si vrea sa dea cu telefonul de pamant, sa nu o faca, sa dea cu cei de la Orange, mai bine.

Cu cat mai multe informatii, cu atat mai rapid apar raspunsurile la diversele probleme...scuzati cacofonia :)

1.Ajută să știu dacă user-ul are o problemă cu rețeaua, și să nu mai fiu nevoit să-l întreb, bă pe ce rețea ești.Mă scapă de o întrebare.

2.Nu a fost făcută special doar să ajute ci și cu scop de socializare.De exemplu, un user vorbește cu alt user pe PM, sau la Cafenea, bă e bună rețeaua X?Bă merge traficul de date bine.Înțelegi la ce mă refer.

3.Nu o pot scoate că zice doar 1 persoană, trebuie mai multe persoane să fie de acord.

4.Nu văd cu ce te incomodează, din moment ce nu e obligatoriu, e un câmp opțional.

Ba nu, de aia e forum! Polemica e constructiva... :Thums-up:

Ronin, foarte corect spus.

Suntem pe forum să dezbatem aceste îmbunătățiri.

Guest treige

Interesant dar inutil,cred ca oricine apreciaza un lucru bun,dar aici este tricky...bun pentru cine!Parerea mea este ca pentru socializare ar fi fost mai util un fel de chat in josul paginii cum am mai vazut pe alte site-uri.

Cred ca si mai util ar fi un sistem de vot negativ/pozitiv,afisat in dreptul fiecarui moderator astfel putind sa-si vada "valoarea"fiecare.

Stiu...stiu ca abordarea mea va irita pe unii fiindca inteleg "sistemul"de aici dar asa ar fi corect si...interesant de urmarit votul!

Interesant dar inutil,cred ca oricine apreciaza un lucru bun,dar aici este tricky...bun pentru cine!Parerea mea este ca pentru socializare ar fi fost mai util un fel de chat in josul paginii cum am mai vazut pe alte site-uri.

Cred ca si mai util ar fi un sistem de vot negativ/pozitiv,afisat in dreptul fiecarui moderator astfel putind sa-si vada "valoarea"fiecare.

Stiu...stiu ca abordarea mea va irita pe unii fiindca inteleg "sistemul"de aici dar asa ar fi corect si...interesant de urmarit votul!

Avem si chat (din pacate nu si pentru utilizatori) si avem si rankinguri, dar nimeni nu le foloseste.

Daca atunci cand se cere ajutor se specifica clar care e problema, si unde e problema, in ce ios e eroare, ce nr are eroare .. pe ce aparat a aparut eroare, ce baseband are, ce iOS, daca are nevoie de unlock sau nu, cum i-a facut unlock.

A fost implementat aceste obligativitati la inceput pentru a evita sa facem chat in post in a intreba utilizatorul ce iPhone are .. ce baseband, cum unde si de ce.

Nustiu cat de mult ai inteles din ce am scris mai sus, dar vreau sa evitam astfel de posturi in forum .. nu am stat sa caut altele mai ugly ca nu-i "vreme" dar sper ca intelegi de ce am vrut sa implementam aceste optiuni.

@abc: de ce zici ca mai bine nu postai? Te-a deranjat raspunsul meu cu ceva? Zic eu ca am raspuns civilizat si fara sa te ofensez cu ceva. Daca am facut-o imi cer scuze, nu asta era intentia.

Cred ca se referea la polemica generata, nu la ce sau cum i-ai raspuns tu...

Polemica generata era asteptata, nu se pune problema ca a gresit postand o parere. :)

Acum am citit postul tau, nu m-a deranjat cu nimic Shteff;

Doar pur si simplu m-am saturat sa tot vad cum se cearta lumea din nimicuri. Am devenit atat de "aspri" .. In fine,am o perioada mai soft . poate d-aia gandesc asa.

App : cum e cu chatul ?