Jump to content
Tyler Durden

Îmbunătățiri/aprecieri forum

Recommended Posts

Guest treige

- Ce e asa greu de priceput ? Si voi ca moderatori avem un regulament de urmat, altfel avem aceeasi soarta ca si voi.

Nici chinezii nu te cred in afirmatia asta dar nu despre asta vorbeam aici.

-Exista loguri, la care moderatorii nu au acces. Doar administratorii le pot sterge / vedea / etc. Daca si adminii fac "manarii", deja e o adevarata conspiratie, nu ?

Asta daca sant mai multi admini(minim 2 pt conspiratie) dar ce nu-ti este clar?! s-a mai vazut asa ceva cat despre "manarii" deja acest termen inventat de "altii"si preluat de noi are cumva semnificatie mai ingusta si specifica.

-Democratie ? De unde le tot scoateti cu cea democratie ? Daca forumul era prin China sau Koreea de Nord, ce faceam ? Era comunism, nu ?

Democratia este termenul care (dupa cum observ nu-ti convine)exprima si explica vointa colectiva/populara iar forumul ni se adreseaza .El poate fi gazduit oriunde dar aici vorbim de moderare si administrare.

-Indatorirea voastra, ca useri, este sa respectati regulamentul. Va abateti de la el, va "taxam".

Exact asta spuneam si eu mai sus .Si anume ca avem doar indatoriri ...pe cand privilegiul de a va judeca si vota..NOI,MAJORITATEA,exact in spiritul democratiei.

• Upvote 1

Exact asta spuneam si eu mai sus .Si anume ca avem doar indatoriri ...pe cand privilegiul de a va judeca si vota..NOI,MAJORITATEA,exact in spiritul democratiei.
El poate fi gazduit oriunde dar aici vorbim de moderare si administrare.

Exact ce spuneam si eu. Aici moderam si administram, nu traim in democratie, comunism sau alte forme. Din perspectiva mea, un forum ( in cazul de fata ) nu poate exista in democratie. O persoana ( sau un grup de persoane ) pune bazele sale, el avand puterea absoluta. Daca maine Marius o ia rara pe aratura si se satura de forum, il inchide si asta a fost tot. Nu exista acea democratie de care zici tu. Tu, eu, Tyler, etc nu are nimic de spus sau mai bine zis, nu are nicio putere reala. Este doar iluzia puterii. Fondatorul este singurul cu putere. Restul doar cu iluzii.

Guest treige

-Este doar iluzia puterii. Fondatorul este singurul cu putere. Restul doar cu iluzii.

Pai asta incercam si eu sa relev...ha,ai pus . pe I.

In concluzie se rezolva..nu se poate nu?

-Din perspectiva mea, un forum ( in cazul de fata ) nu poate exista in democratie.

Perspectiva ta este foaaarte limitata.Sa iti aduc aminte sau sa-ti spun ceva...in '89 romania a iesit de sub comunism si a intrat in Democratie deci acest forum exista in si datorita democratiei.

.

Daca '89 nu se intampla acum nici nu ne cunosteam(nici macar in limita anonimatului data de nick).

-Daca maine Marius o ia rara pe aratura si se satura de forum, il inchide si asta a fost tot.

Nimic mai gresit ...mai sant si altii si vor mai aparea deci nu este el "Stapanul Inelelor" si ar fi inca o dovada de ....dictatura.

Tine minte vorba asta si "modereaza "conform ei":Nu te poti catara pe o scara desenata !

• Upvote 1

In concluzie se rezolva..nu se poate nu?

Reformuleaza te rog, ca la ora asta, n-am inteles mare lucru :">

Si daca nu exista Stefan cel Mare, acuma faceam parte din Turcia, daca nemtii castigau razboiu' era alta mancare de peste si tot asa. Exemple sunt multe, dar irelevante. Cred ca am fost explicit de ce nu exista democratie pe un forum. Tu, x, y nu ai ce face. Scurt si la obiect. Singura putere pe care o ai, este sa pleci, daca nu esti multumit. Si ajungi in alta parte, unde o sa fie la fel. Sau poate mai rau ... Poate dai peste un forum unde este dictatura :o

Foarte corect spus oxyg3n.

Marius este singurul care deține puterea acestui forum, eu doar am funcția de Admin, dar nu-s cu adevărat Admin-ul forumului.Sper că este clar, acest aspect.

treige, din ce vezi, am rezolvat cam toate cererile depuse de userii, de aceea am deschis acest topic, ca să vedeți că nu vă ignorăm.Userii contează foarte mult pentru noi.

Guest treige

Tyler este de apreciat initiativa (daca a fost a ta).

-Cred ca am fost explicit de ce nu exista democratie pe un forum. Tu, x, y.

Mi se pare mie sau te comporti ca si cum ti-ar apartine deja site-ul si institui nazismul?

Si daca nu exista Stefan cel Mare, acuma faceam parte din Turcia, daca nemtii castigau razboiu' era alta mancare de peste si tot asa. Exemple sunt multe, dar irelevante.

Pai si daca-s irelevante care-i rostul sa le exprimi?

Eu in dizertatia de mai devreme am si explicat relevanta.

-Tu, x, y nu ai ce face. Scurt si la obiect. Singura putere pe care o ai, este sa pleci, daca nu esti multumit.

Mi se pare mie ca tu nu iti intelegi exact rolul si rostul...

Eu cu x-y-z...etc iti repet constituim userii acestui forum.Respectandu-ne te respecti ca om si te afirmi ca moderator! scurt si la obiect

-Si ajungi in alta parte, unde o sa fie la fel. Sau poate mai rau ...

Speculatii inutile fara sens/rost.

-Reformuleaza te rog, ca la ora asta, n-am inteles mare lucru :">

Ma refeream la "dorinta"mea de a exista acel locsor unde nu se cenzureaza si unde putem vedea si aprecia noi(cei multi)actiunile(legitimitatea/corectitudinea)voastre.

.....Dar ...sa fiu sincer la ce raspunsuri obtin de la tine simt ca monologhez si asa ca intrebarea nu ti se adresa.

Si...sa fiu si mai sincer era oarecum retorica.

• Upvote 1

treige: incerc sa te lamuresc pe cat posibil cu cateva lucruri:

1. Daca apar cuvinte obscene pe forum, accesul ar trebui restrictionat celor sub 18 ani, in momentul de fata fiind 16 ani din cate stiu eu, PLUS, trebuie avertisment la intrarea pe pagina de continut explicit. De aceea, nu poate aparea obscenitatea nici in sectiunea separata pe care o vrei tu, va aparea tot cenzurata, deci, in final, care-i scopul?

2. Democratie inca nu este in Romania, si ma opresc aici cu comentariile, intram in politica si nu este nici cazul nici locul.

3. Puterea de super moderator, vine cu o responsabilitate, aceea de a modera, nu de a dicta. Fara sa te jignesc in nici un fel, sau fara sa insinuez ca nu stii, imi permit sa postez definitia moderarii:

MODERÁ, moderez, vb. I. Tranz. și refl. 1. A face să devină sau a deveni mai puțin intens, mai puțin mare; a (se) micșora, a (se) reduce. 2.A face să devină sau a deveni mai cumpătat, mai stăpânit; a (se) înfrâna, a (se) potoli. – Din fr. modérer.

Din aceasta definitie, observam ca rolul unui moderator este de a tempera userii in discutii contradictorii, sa nu se ajunga la BAN definitiv. Acesta este cazul extrem, iar eu personal, in calitate de super moderator, singurul user caruia i-am dat BAN de pe acest forum a fost Nemesis, pentru o cearta stupida, la cafenea. Dar strict "profesional" vorbnd, a incalcat 3/4 din regulament, fiind inevitabila banarea sa definitiva pe acest site.

Tu vrei sa stii de ce un anume user este banat sau pedepsit in vreun fel, vei vedea in sectiunea de administrativ, la topicul de sanctiuni, arie propusa de mine tocmai in acest scop, de a vedea toata lumea ce user a fost pedepsit si de ce. Exact cuvantul scris, obscen fiind, nici nu conteaza, este o obscenitate, si se sterge. Acelasi tratament il au si linkurile catre pagini personale, sau magazine online, care nu au incheiat un acord prealabil cu acest forum, ca entitate juridica. Adica daca tu pui link spre pagina personala, se sterge. Ce poti face? Pai mai nimic. Sau, faci un acord cu forumul, si ai reclama.

Ai nelamuriri sau nemultumiri, esti invitat sa deschizi topic separat, in sectiunea administrativ, "Consider nedreptatita pedepsirea lui X", si discutam, pe caz concret, despre ce este vorba, DAR, nici macar acolo, nu va scrie nimeni cuvantul explicit.

Conflictul sau daca vrei nedreptatea facuta de un moderator, este moderata de un admin (ca sa ne jucam un pic cu termenii).

Sincer, de fapt, care este problema ta? Nu te-a avertizat nimeni pana acum pe nedrept, nu vad unde este problema. :)

Mi se pare mie sau te comporti ca si cum ti-ar apartine deja site-ul si institui nazismul?

Ti se pare. Daca era asa, acuma nu mai aveai dreptul la replica.

Pai si daca-s irelevante care-i rostul sa le exprimi?

In discutia aceasta nu au relevanta.

Mi se pare mie ca tu nu iti intelegi exact rolul si rostul...

Eu cu x-y-z...etc iti repet constituim userii acestui forum.Respectandu-ne te respecti ca om si te afirmi ca moderator! scurt si la obiect

Nu am negat ca sunteti userii acestui forum. Nici nu am negat ca trebuie sa existe un respect reciproc. Eu ma refeream strict la puterea ta, ca user, in privinta alegerii "persoanelor cu putere". In democratie, ca tot zici de ea, ai o anumita putere prin anumite institutii. Aici ce putere ai? Spune-mi si mie.

Uite un exemplu : eu fac abuz de putere si iti dau tie ban. Tu imi faci reclamatie, dar nimanui nu-i pasa, asa ca pe mine nu ma mustra nimeni. Ce poti face? In viata reala ai niste cai de atac asupra unei nedreptati. Aici, daca sefu' de sus ( sau sefii, ca tot zici ca-s mai multi ) nu vrea sa te bage in seama sau sa ia in considerare ce zici, nu pateste nimic. Nu exista o organizatie careia sa i te plangi, sa faci memorii, referendumuri sau mai stiu eu ce ... El ( ei ) este Dumnezeu.

Guest treige

Nu-mi place sa citez tot postul asa ca voi cita ca si pina acum,fraze/propozitii.

-1. Daca apar cuvinte obscene pe forum, accesul ar trebui restrictionat celor sub 18 ani, in momentul de fata fiind 16 ani din cate stiu eu, PLUS, trebuie avertisment la intrarea pe pagina de continut explicit. De aceea, nu poate aparea obscenitatea nici in sectiunea separata pe care o vrei tu, va aparea tot cenzurata, deci, in final, care-i scopul?

Am inteles ,asta este politica forumului in functie de anumiti factori dar lasa semne de intrebare.

-Din aceasta definitie, observam ca rolul unui moderator este de a tempera userii in discutii contradictorii, sa nu se ajunga la BAN definitiv. Acesta este cazul extrem, iar eu personal, in calitate de super moderator, singurul user caruia i-am dat BAN de pe acest forum a fost Nemesis, pentru o cearta stupida, la cafenea. Dar strict "profesional" vorbnd, a incalcat 3/4 din regulament, fiind inevitabila banarea sa definitiva pe acest site.

Pai uite,exact acest paragraf este scopul,de ce crezi tu ca Marius are capacitatea de a judeca corect si nu toti ceilalti(adica noi userii)de a aprecia justetea actiunii?

Pana acum observ(cu exceptia lui Oxygen)ca de fapt voi moderatorii ar trebui sa detineti acest site cu putere absoluta toti la fel,si nu un singur om care sa instituie orice daca nu-i convine.Parerea mea este ca puterea corupe si unii inteleg asta total gresit.

Am spus asta din cauza afirmatiilor de mai sus in care sustineti ca nu aveti nici o putere.

-Ai nelamuriri sau nemultumiri, esti invitat sa deschizi topic separat, in sectiunea administrativ, "Consider nedreptatita pedepsirea lui X", si discutam, pe caz concret, despre ce este vorba, DAR, nici macar acolo, nu va scrie nimeni cuvantul explicit

Pai vezi,tocmai aici este problema,cum pot demonstra eu ca ai gresit daca tu cenzurezi totul?Eu stiu ca voi toti intelegeti aceasta dilema dar o ocoliti incercand tot felul de tertipuri pentru a-mi inchide gura elegant !Da,am inteles ca "puterea" a instituit acum un regulament in care noi userii avem doar indatoriri dar oare imi/ne convine asta?...oare este cinstit?

-Sincer, de fapt, care este problema ta? Nu te-a avertizat nimeni pana acum pe nedrept, nu vad unde este problema.

Daca pina acum nu ai inteles CARE este problema mea inseamna ca este o cauza pierduta.

Si eu am suferit din cauza actiunii moderatorilor care au considerat anumite exprimari de-ale mele probabil flame(desi nu se incadrau acolo)si mi le-au sters fara o explicatie dar nu m-am basicat fiindca nu aveam unde.Tocmai asta vreau,sa se vada exact de toti si sa judece fiecare.Bine,eu as vrea si un sistem de vot pentru moderatori dar asta nu se va intampla fiindca va ameninta pozitiile.

--Uite un exemplu : eu fac abuz de putere si iti dau tie ban. Tu imi faci reclamatie, dar nimanui nu-i pasa, asa ca pe mine nu ma mustra nimeni. Ce poti face? In viata reala ai niste cai de atac asupra unei nedreptati. Aici, daca sefu' de sus ( sau sefii, ca tot zici ca-s mai multi ) nu vrea sa te bage in seama sau sa ia in considerare ce zici, nu pateste nimic. Nu exista o organizatie careia sa i te plangi, sa faci memorii, referendumuri sau mai stiu eu ce ... El ( ei ) este Dumnezeu.

Eu cred ca ar trebui sa fiti mai receptivi la problemele userilor si o puteti face prin crearea acelui loc unde fiecare isi ocnsidera sau desconsidera actiunea sau apreciaza pe a altuia.Nu este nimic rau sau gresit in asta iar in timp seful sau sefii vor vedea valoarea fiecarui moderator in parte cu atit mai mult cu cat si noi trebuie sa avem acest drept.

Uite alt exemplu:Eu scriu aici si relev voalat greselile tale .Tu nu ai nici "stralucirea"nici "puterea" necesara sa ma cenzurezi/banezi si seful vede si intelege ,finally conditia ta si ia niste masuri in consecinta propunand pe altcineva mai "elegant"eventual prin votul userilor,tu-ti mai poti exercita stilul in vreun fel?Da dar intr-un mediu restrans---acasa sau prieteni.

• Upvote 1

Uite alt exemplu:Eu scriu aici si relev voalat greselile tale .Tu nu ai nici "stralucirea"nici "puterea" necesara sa ma cenzurezi/banezi si seful vede si intelege ,finally conditia ta si ia niste masuri in consecinta propunand pe altcineva mai "elegant"eventual prin votul userilor,tu-ti mai poti exercita stilul in vreun fel?Da dar intr-un mediu restrans---acasa sau prieteni.

N-ai inteles ce vroiam cu exemplul de mai sus. Tu consideri ca trebuie sa existe democratie pe forum, ca userii sa aiba un cuvant sau mai bine spus, sa poata influenta deciziile administrative, alegerile din conducere. Ti-am dat cel mai simplu exemplu : Marius are puterea absoluta. Pe el nu-l baneaza nimeni, nu-i inlatura functia, in schimb poate bana pe oricine, poate anula drepturi oricui, fara sa existe cineva care sa-l opreasca. Daca vrea sa tina cont de parerile celor din jur, alegerea lui. Daca nu, nimeni nu are ce sa-i faca. Si ajungem iar la fraza mea de mai sus. Cui nu-i comvine si avand in vedere impotenta de a actiona impotriva conducerii, este liber sa plece.

Considera forumul ca o pseudo-democratie, ca o dictatura foarte permisiva ... Ai niste reguli, pe care daca le incalci, suporti consecintele. Tu, eu nu avem nicio putere. Cineva ( 1-2-n persoane ) are puterea absoluta, divina, numeste-o cum vrei ...

Locul unde te poti plange exista, este tocmai aceasta arie, administrativ. Eu ca modeartor pot cenzura, sterge, ascunde ce vreau, adminii tot vad ce s-a fauct, ce era, pot repune postari etc. Daca adminul abuzeaza, ghinion, este site-ul lui, gazduit pe serverul lui, pe banii lui, pe netul lui, acasa la el. Nu nu ai nici un drept daca el nu vrea sa-ti dea. este drept sau nu, ghinion. PUNCT.

Multumesc pentru cauza pierduta. Eu cred ca am fost destul de explicit, si am incercat sa pun problema serios. Uite, as vrea sa imi explici ce intrebari lasa cenzura de obscenitati pe forum. Dar clar, nu ambiguu. Tu scrii un cuvant, sa spunem "mama" care este obscen. Eu te pedepsesc, si cenzurez cuvantul. Daca este corect cenzurat sau nu, poate vedea adminul, si decide in cazul unei plangeri punctuale facuta de tine. Ce intrebari lasa aceasta procedura?

Guest treige

Este interesant cum se potrivesc "astrele":

Ia priviti si va minunati:-----Considera forumul ca o pseudo-democratie, ca o dictatura foarte permisiva ... Ai niste reguli, pe care daca le incalci, suporti consecintele. Tu, eu nu avem nicio putere. Cineva ( 1-2-n persoane ) are puterea absoluta, divina, numeste-o cum vrei ...----

Iar raspunsul sau replica la acest paragraf:----Locul unde te poti plange exista, este tocmai aceasta arie, administrativ. Eu ca modeartor pot cenzura, sterge, ascunde ce vreau, adminii tot vad ce s-a fauct, ce era, pot repune postari etc. Daca adminul abuzeaza, ghinion, este site-ul lui, gazduit pe serverul lui, pe banii lui, pe netul lui, acasa la el. Nu nu ai nici un drept daca el nu vrea sa-ti dea. este drept sau nu, ghinion. PUNCT.

Concluzia mea:Cauza pierduta,aici toti incercati sa "imi explicati"cum voi santeti maica tereza iar noi santem plebea/prostime

Dupa care va deziceti de puterile ce vi s-au dat incriminand site owner sau admin ca exista ceea ce in acceptiunea voastra presupune un caracter egoist.Deci acest loc nu foloseste real nici unui user ci va da voua sansa sa ne aburiti mai elocvent.

--Uite, as vrea sa imi explici ce intrebari lasa cenzura de obscenitati pe forum. Dar clar, nu ambiguu.

Poate ar trebui sa reformulezi dar initial calmeaza-te ca amesteci sensurile !Nu inteleg nimic din aceasta formulare.

-1. Daca apar cuvinte obscene pe forum, accesul ar trebui restrictionat celor sub 18 ani, in momentul de fata fiind 16 ani din cate stiu eu, PLUS, trebuie avertisment la intrarea pe pagina de continut explicit. De aceea, nu poate aparea obscenitatea nici in sectiunea separata pe care o vrei tu, va aparea tot cenzurata, deci, in final, care-i scopul?

Am inteles ,asta este politica forumului in functie de anumiti factori dar lasa semne de intrebare.

Ce fel de intrebari sau semne de intrebare. Nu ma calmez, pentru ca vad ca nu vrei sa intelegi ce iti explic eu. Poate unii moderatori se cred zei, poate unii se cred muste, eu ti-am explicat cum vad eu forumul, si care este opinia mea, asta daca in democratia ta imi dai dreptul la o opinie.

Guest treige

"daca in democratia ta imi dai dreptul la o opinie."

Pai tu aici reprezinti forumul si interesele lui,deci opinia ta este oficiala si "va reprezinta" iar democratia nu este "a mea"ci este castigata de inaintasii tai in '89 cand mureau ca tu sa poti avea posibilitatea sa ai iphone/ipod/ipad ,si sa te bucuri de toate celelalte pe care pe timpul impuscatului nici nu le visau romanii.

Daca tot discuti de politica, dupa mine in 89 a fost lovitura de stat nu revolutie. Revolutie inseamna schimbarea sistemului. Nu s-a schimbat nimic. Dupa profil, nu vad varsta... Frumos ar fi sa oferi toate informatiile, daca tot ne ceri noua transparenta si obscenitati pe forumul lui Marius.

Nu ai raspuns la intrebarea mea.

Reprezint forumul atat cat sunt atributiile mele de moderator, si sunt raspunzator pentru actiunile mele si deciziile pe care le iau, dar nu pot vorbi eu pentru alt moderator, si opiniile sale. De aici rezulta ca forumul poate avea uneori opinii contradictorii, functie de moderatorul care a apucat problema. Si ce daca?

treige, mi se pare mie sau ai prins tupeu?Pe lângă că aproape toți moderatorii, inclusiv și deținătorul forumului Marius, și eu, ți-am spus cum stă treaba cu puterea, mai ne și faci mincinoși pe deasupra.Adică noi toți am încercat să rezolvăm sugestia de tine, dar concluzia ta este că toți suntem ipocriți și că ne ascundem în spatele funcției noastre.

Noi avem un caracter egoist și aburim userii elocvent?Habar n-ai ce vorbești.

Stăm ore-n șir pe forum, să ajutăm problemele userilor.Ne sacrificăm o mică/mare parte din viața personală ca să ajutăm userii, să postăm știri, tutoriale, ș.a.m.m.d.Crede-mă că dacă am fi avut un cronometru să fi văzut cât stăm pe forum zilnic, s-ar fi adunat mii de ore.

Puteam fain frumos, să-ți șterg postul și să te banez să nu mai mă chinui cu tine, dar și asta a fost doar de fațadă, așa-i?O conspirație. :)

Deținătorul forumul ți-a explicat cum stă treaba.El o dat banii pe forum, reînnoirea licenței an de an, plătirea host-ului, plătirea domeniului.Este dreptul lui să conducă forumul cum dorește.

Dacă forumul era făcut din banii userilor, atunci da, eram de acord cu ce spui tu, dar din moment ce vin facturile la Marius, nu ți se pare corect să-l conducă cum dorește?

Dacă tu crezi că e o cauză pierdută dat fiind faptului că facem tot posibilul să ajutăm useri la ce probleme au, să răspundem la sugestii, etc, atunci, și-l citez pe oxyg3n" Singura putere pe care o ai, este sa pleci, daca nu esti multumit. Si ajungi in alta parte, unde o sa fie la fel. Sau poate mai rau ... Poate dai peste un forum unde este dictatura."

Nu dom'le, ca el n-are drepturi, e democratie! Pleah! Nu-i nici o placere deosebita sa stai sa dai merge la userii cu capul in nori care posteaza 3 posturi succesiv, pentru ca tu, treige, sa citesti firul logic al conversatiei, sa inchizi topicuri la bazar cand expira, sa muti topicuri de la stiri la sectiunile corespunzatoare (si toate astea de pana acum, fara sa pedepsesti pe vreunu, ca de, a gresit, nu e agresiv, asta e, muncim, nu-i problema). Sa stai sa te gandesti cum sa MODEREZI un conflict aparut intre doi necunoscuti fara sa iei partea niciunuia, sa vezi obiectiv care are dreptate si care nu, sa nu arunci cu ban 24/24 in stanga si in dreapta ca unu a zis ca esti cauza pierduta, sa stai sa raspunzi la toate problemele de gelibrakce (esti moderator ce dracu, nu stii?!) etc. Si toate astea pe gratis. Si vine un treige, si-ti spune ca el n-are destule drepturi, si ca ce-i cu dictatura asta, ca el nu vede dom'le unde-si scriu userii organele pe forum.

Hai ça m-ai enervat cu atitudinea asta pana la urma, si-mi propusesem sa nu ma enervez cu tine, sa-ti explic frumos cum stau lucrurile.

CONCLUZIE: Nu-ti place, plange-te la admin. Daca si el este abuziv, cauta alt forum, sunt destule!

:wallbash: Ce uoameni dom'le...

Guest treige

---Daca tot discuti de politica, dupa mine in 89 a fost lovitura de stat nu revolutie. Revolutie inseamna schimbarea sistemului. Nu s-a schimbat nimic

Ba s-a schimbat ,si faptul ca tu nu agreezi ce s-a schimbat nu inseamna ca evolutia sta.Lovitura sau nu,au murit oameni si s-au creat noi posibilitati.Faptul ca acest site exista,ca avem net,ca putem discuta la umbra nick-urilor si ca avem device-uri pe care sa le exploatam dupa dorintele noastre sant destule motive sa-ti "explice"starea asta.

--De aici rezulta ca forumul poate avea uneori opinii contradictorii, functie de moderatorul care a apucat problema.

Vad ca te raportezi numai la moderatori cand spui FORUM,sa-ti reamintesc ca reprezentati o minoritate(care dupa parerea mea ar trebui aleasa de noi) si ca mai sintem si noi pe aici .

Nu am inteles intrebarea sau nu ai formulat-o inteligibil.Asa ca te rog reformuleaza chiar daca va fi mai lunga.

Tyler Durden stim cu totii de unde vin "banii",cei mai vechi putem vedea cum s-a imbogatit rubrica vanzari si chiar voi ati spus ca daca vreau reclama tre sa discut cu adminu deci sa platesc.Finally stilul nostru romanesc nu ne ajuta,o sa ma opresc aici fiindca toata lumea vede unde duce toata discutia(si asta fara sa fie moderator sau admin).Va multumesc ,ca luati in calcul si optiunea mea.

Cere sa ma destituie din functia de moderator, cu argumente clare, si sunt convins ca nimeni nu ma simpatiza pe mine daca am abuzat cu ceva.

Sa-ti pun problema altfel: Daca vii la mine acasa, iar eu la usa te pun sa te descalti, ti se pare abuziv si comunist? Si nu vrei, ca ai sosetele murdare. Daca da, ce faci? Ma dai in judecata? Ma bati, strigi la poarta ca in 89 a fost democratie sa-mi cumpar eu casa, ce faci? Sunt curios.

Ce vină avem noi că vânzătorii au apărut tot mai mult la rubrica bazar?

Habar n-am despre ce banii vorbești tu, și nici nu mă interesează banii, eu fac asta din pasiune.Dacă vreau banii, stai liniștit, că nu mi recoltez din forum.

Îți convine să pun eu banner pe site-ul tău adică un necunoscut, fără să plătesc?Adică eu să fac banii pe spatele tău, și să nu plătesc nimic.Ți se pare ok?

Apropo, vezi că scrie CLAR în regulament că nu ai voie cu reclamă.Ia citește.Dacă nu-ți convine regulamentul, este să pleci dacă nu ești mulțumit.

11. Se considera reclama orice link catre o pagina externa, exceptie facand linkurile postate pe post de sursa la articolele forum sau linkurile care au o relevanta in post.

Se vede că ai citit regulamentul, domnul Mr.Justice.

Da, finally te oprești din aberații.

Pe lângă că noi te-am ajutat din timpul nostru personal pe tine, nu numai cu sugestia asta, țin bine minte că te-a ajutat și oxyg3n și Charlie Harper cu multe alte probleme ale tale, și tu ne faci pe noi egoiști și mincinoși.Acesta este stilul tipic românesc.

Guest treige

--Pe lângă că noi te-am ajutat din timpul nostru personal pe tine, nu numai cu sugestia asta, țin bine minte că te-a ajutat șioxyg3n și Charlie Harper cu multe alte probleme ale tale

Pe langa faptul ca si eu am ajutat consistent la randul meu(deci am multumit in felul meu comunitatii)din timpul si cunostintele mele oare nu este asta un deziderat al forumului?

--Pe lângă că aproape toți moderatorii, inclusiv și deținătorul forumului Marius, și eu, ți-am spus cum stă treaba cu puterea, mai ne și faci mincinoși pe deasupra

P-asta cu mincinosii de unde ai scos-o?!sper ca nu din frustrarea personala!

Faptul ca stati ore-n sir sa moderati nu va absolva de greseli si nici semizei nu va face ,cu atit mai mult cu cit ati ales asta.Acum ma raortez la zicalele voastre si spun ca daca nu va convine sau vi se pare mult/greu nu va tine nimeni acolo.Poate vrea domnu...sau domnu !

Te-am ofensat personal cu ceva? Hai sa nu mai vorbim ipotetic. Nu este nici o conspiratie. Daca te jignesc in vreun fel, si dispare postul, este abuz, poti discuta cu un admin. Daca adminul te jigneste si dispare postul, poti sa-i dai un PM, dar ajungi la situatia cu sosetele e expusa de mine mai sus.

Sa imi denigrezi starea sunt de acord, dar ce faci? Acolo la usa, eu cu usa deschisa, pe dinauntru, tu afara, pe pres. Ce faci?

Si doresti ceva in schimbul acestui ajutor oferit benevol? Azi am dat afara un user pentru ca a zis ca daca vrem sa ne divulge secretul sa-i dam nu stiu ce clickuri pe o pagina obscura.

Oferi contraargumente doar la ce dorești tu treige.Nici nu mai mă chinui cu tine.Am spus ce am avut de spus.

Guest treige

--Si doresti ceva in schimbul acestui ajutor oferit benevol?

Pai daca doresti ceva in schimb se pierde chiar ideea de ajutor,devine cumva o tranzactie.

--Sa imi denigrezi starea sunt de acord, dar ce faci? Acolo la usa, eu cu usa deschisa, pe dinauntru, tu afara, pe pres. Ce faci?

Cel mai bine ar fi sa nu se ajunga acolo,d-aia exista creier sa-l folosim.

--Te-am ofensat personal cu ceva? Hai sa nu mai vorbim ipotetic.

Nu si nu cred ca asta ai urmari sau urmarit cu atit mai mult cu cat puteam sa relatez adminului initial.

Eu nu vorbesc ipotetic si toata aceasta discutie a divagat cumva de la propunerea mea care avea probabil o tenta periculoasa pentru voi altfel nu inteleg de ce va inflamati asa!

--Azi am dat afara un user pentru ca a zis ca daca vrem sa ne divulge secretul sa-i dam nu stiu ce clickuri pe o pagina obscura.

Iti multumesc pentru relatare,nu iti pot face statuie pt asta,e oricum treaba ta,probabil era un spammer sau oricum a incalcat ceva din regulament.Exact asta am spus si eu,o rubrica separata unde sa vedem cu totii inclusiv cei banati actiunile voastre.Chiar am specificat sa fie topic locked,astfel nu veti avea de-a face cu cei ca mine care argumenteaza si "au tupeu"!

In sectiunea Administrativ, ai topic intitulat Sanctiuni. L-ai vazut? Nu e bun ala, trebuia sa postez si site-ul pe care a cerut sa-i dau click, plus, aprecieri, sau ce? http://www.iphonefor...5778-sanctiuni/ Eu nu inteleg ce vrei mai mult de atat.

Trebuia sa supun votului daca userul respectiv sa fie banat sau nu, si sa astept ca toti 7.296 useri sa voteze inainte sa iau o decizie?

Vad ca de raspuns nu raspunzi la intrebare. Pesemne ca nu vrei, ocolesti raspunsul. :)

Eu inchiei aceasta discutie, nu ajunge niciunde. Nu am ce lamuriri suplimentare sa mai dau, am obosit. Propun sa facem tot ce vrei tu, sa postam toate posrcariile pentru ca asa e transparent, si sa nu mai existe moderatori si admini, numai useri.