Jump to content

• Log in with Facebook Log in with Twitter Log in with Windows Live Log In with Google      Sign In   
  • Create Account
  • iPhoneforum pe FaceBook
  • twitter
  • Canal youtube
  • iPhoneforum pe googleplus

Photo
- - - - -

Cum instalez aplicatii pe iphone3g

• This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   robeert

robeert

Incepator

• Membru
  • 13 posts
    • :
  • iGadget:iPhone 3G
Neutral

Posted 13 August 2011 - 03:01 AM

Am si eu nevoie de ajutor sunt incepator ... cum instalez applicatii pe iphone 3g? messenger .. etc
  • 0

#2 OFFLINE   tiberiu

tiberiu

SuperUser

• VIP
  • 2,038 posts
    • :
  • iGadget:iPhone 4S, iPad3
  • Versiune iOS:6.1.3
  • Versiune BB:5.02.00
  • Operator:
  • Jailbreak:Da
Excellent

Posted 13 August 2011 - 05:32 AM

Intri in AppStore, cauti aplicatia, o cumperi dacă nu este free si o instalezi. Dacă vrei aplicații crackuite, trebuie sa faci (daca nu ai deja) jailbreak, instalezi Install0us prin Cydia, cu ajutorul căruia cauti si instalezi aplicații. Da mai multe detalii pentru ca altfel trebuie sa intuim ce vrei sa faci!
  • 0

Daca esti convins ca postul meu ti-a fost folositor nu ezita sa il votezi rep_up.png !

#3 ONLINE   robeert

robeert

Incepator

• Membru
  • 13 posts
    • Time Online: 30d 11h 31m 33s

Donator

Neutral

Posted 13 August 2011 - 04:24 PM

am jb facut tot am cydia .... nu vreau sa cumpar nu stau sa dau banii pe ele .... zi mi metoda ce instalez cum fac etc ... ms
  • 0

#4 OFFLINE   tiberiu

tiberiu

SuperUser

• VIP
  • 2,038 posts
    • :
  • Operator:
Excellent

Posted 13 August 2011 - 07:39 PM

In Cydia mergi in Manage / Surces / Edit / Add si adaugi sursa http://cydia.hackulo.us/ (daca nu o ai deja). Cauti tot in Cydia Install0us 4 (sau descizi sursa hackulos si vei gasi printre aplicatii si Install0us, e acelasi lucru) si il instalezi (dreapta sus install dupa care confirm). Intri in Install0us, search aplicatia dorita, prima gasita va fi cea din AppStore, celelalte aplicatii sunt preparate. Dupa descarcare le gasesti in Install0us in Downloads, dai click pe ele si se vor instala in telefon. Asta e tot!

L.E. Poti instala aplicatii si direct din Cydia, Install0us este mai mult pentru aplicatiile care se gasesc in AppStore, dar care acolo sunt contra cost. Yahoo messenger se gaseste in AppStore deci implicit il gasesti in Install0us.
  • 0

Daca esti convins ca postul meu ti-a fost folositor nu ezita sa il votezi rep_up.png !

#5 ONLINE   robeert

robeert

Incepator

• Membru
  • 13 posts

Donator

Neutral

Posted 14 August 2011 - 02:58 AM

ms .... mai am o intrebare ... aplicatii gen jocuri etc ocupa mult... k sa nu stau sa le trag cu telefonul ... cum le bag cu cablul de date?
  • 0

#6 OFFLINE   tiberiu

tiberiu

SuperUser

• VIP
  • 2,038 posts
    • :
  • Operator:
Excellent

Posted 14 August 2011 - 06:43 AM

Cu iFunbox. conectezi iPhone la pc deschizi iFunbox si copii fisierele ipswdescarcate cu ajutorul pc in folderul raw/var/ mobile/documents/AppStore/downloads din iphone după care intri in AppStore in dowloads si instalezi aplicatia.
Dacă folosesti pentru prima data iFunbox trebuie sa instalezi afc2app din cydia din sursa http://apt.modmyi.com.
  • 0

#7 ONLINE   robeert

robeert

Incepator

• Membru
  • 13 posts

Donator

Neutral

Posted 14 August 2011 - 04:35 PM

ms am rezolvat .... si fisierele wors pdf ... unde le bag?
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Produse evoMAG.ro

Parteneri iPhoneforum: